Zulme sessiz kalmak, zalimin yanında yer almaktır. Terör örgütü devam eden ve sürekli yaptığı saldırılar ile Türkiye’nin kardeşliği ve birliğini hedef almaktadır .Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin, Elimizdeki kalem, yüreğimizdeki iman, dilimizdeki söylem, gönlümüzdeki Vatan ve Bayrak aşkı ile korkmadan, usanmadan her daim hak ve doğru bildiklerimizi haykırmaya, sorunların çözümü yolunda herkesin yanlışını söylemeye devam edeceğiz.

Söz konusu terörün hedefi Her ne kadar sınırlarımız dışında olduğu dile getirilirse de gönlümüzün kıyısında kardeşliğimiz, akrabalığımız ve kader birliğimizin, yüzyıllardır kopmayan ilişkilerimizin terörün esas hedefinde olduğunu vurgulamak isteriz. Suriye’nin asli unsurları olan asıl ve asil halkların huzurlu ve mutlu günlerine tekrar kavuşmalarını sağlamak için başlatılan ve Afrin’de gerçekleştirilen operasyonların, Diyarbakır’da, Mardin’de, Şırnak’ta devletimiz tarafından hain terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden farkı yoktur.”

Operasyonların asıl amacının Suriye ve bölgede barışın tesis edilmesi, bölge halkının yaşam hakkının güvenceye alınması ve yerlerini, yurtlarını terk etmiş milyonlarca Suriyelinin tekrar evlerine dönüp barış içinde yaşamalarını sağlamaktıt.

“Devletimiz ve ordumuz, dün Cerablus ve Azez’de nasıl ki terör örgütlerini bölgeden temizleyip, bölge insanına huzurlu bir yaşam alanı oluşturduysa aynı şekilde Afrin ve diğer bölgeler için de aynı sonucu gerçekleştirecektir. Suriye, Irak, Arakan, Doğu Türkistan, Filistin ve Afrika başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasının ve ümmetin umudu olup, duasını alan Türkiye’miz, Londra’dan, Washington’dan, Telaviv’den ve Brüksel’den medet uman aciz ve zalim terör örgütlerine ve de içimizdeki destekçilerine karşı galip gelecektir.

Bir elin parmakları gibi farklı olsak da teröre, zulme ve emperyalizme karşı kenetlenip bir yumruk olabildik ve terörün boyun eğdirdiklerinden olmadık, olmayacağız. Terörün ve teröristin insanlığa karşı işlediği her suçta, millet olarak karşısında durmaya devam edeceğiz.”

Afrin’de başlatılan operasyonların sivil halka ve bölgedeki Kürt nüfusuna yönelik olmadığına işaret edilmeli Özellikle sosyal medya üzerinden bu harekatı, Kürt halkına yönelik bir operasyonmuş gibi göstermek için yalan, yanlış ve alçakça algı operasyonları yapılmaktadır..

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve topyekun devletimizin kararlılığı ve inancı ile başlatılan Zeytin Dalı operasyonunun, Suriye’ye ve bölgemize barış ve huzur getireceğine tüm kalbimizle inanıyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki 2. Abdülhamit ‘de denenen ve maalesef muktedir olunan ihmal, izmihlal, gaflet ve ihanetin tekrarı için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve devletimize saldırmaktadırlar. Herkes bilsin ki milletimiz ve devletimiz, bu menhus suikastı bir daha yaşamayacak kadar şuurlu ve dirayetlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı Türk ordusunun kış şartlarına rağmen özveriyle yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın bölgede kalıcı barış ve huzur ortamının sağlanması ile sonuçlanmasını, vatanımızın kıymetli evlatları askerlerimizin burunları dahi kanamadan vatanımıza dönmelerini ve ailelerine kavuşmalarını tüm kalbimizle umut ediyorum.

Zeytin Dalı Harekatı’nda şu ana kadarki süreçte şehit olan askerlerimize ve masum sivillere rahmet ve acılı aileleri ile tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.”

HAK-İŞ KONFEDERASYONUNA BAĞLI HİZMET-İŞ SENDİKASI İZMİR İKÇÜ
ATATÜRK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ TEMSİLCİSİ
ERKAN KILIÇ

Yorum Yazın