-Gençliğin baş belası olan madde bağımlılığına karşı örgütlenen Torbalılı gençler, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in tam desteğini alarak yol haritalarını açıkladılar.

Sanayileşmeyle birlikte hızlı göç alan Torbalı’da genç nüfusu spor okullarına yönlendirmek, kötü alışkanlılıklardan korumak amacıyla yoğunlaşan çalışmalara gençlerden de büyük destek geldi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’le görüşen spor okullarının eğitmen ve öğrencileri “Zararlılara Karşı Kararlı Gençlik” adıyla bir kampanya başlattıklarını açıkladılar.

Torbalı Belediyesi Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçe gençlerini Kültür Merkezi’ne çekmek burada sosyal ve kültürel etkinliklere katılımı sağlamak amacıyla 17 ayrı branşta kültür sanat ve spor kurslarının devam ettiğini belirterek şunları söyledi.

“Halen 1.400 dolayında faal kursiyerimiz var. Futbol, basketbol, voleybol, resim, müzik, tekvando, halk oyunları, judo, step aerobik gibi kurslara devam eden çocuklarımız arasında sağlıklı iletişimin dayanışmanın, sosyalleşmenin güçlendiğini görüyoruz. Ancak bize göre Belediyemiz Kültür Merkezi’ne hiç uğramamış, yönlendirilmemiş gençlerimiz var. Torbalı’daki bütün çocuklarımız yakın markaja almak ve yeteneklerini değerlendirmek istiyoruz. Gençlik, insanın enerji seviyesinin en yüksek olduğu zaman dilimini ifade ediyor. Ancak gençliğin bu enerjisi doğru alanlara kanalize edilmezse sosyal hayata karşılığı olumsuz olabilir. Belediye bünyesinde açtığımız kurslar vasıtasıyla sadece geleceğin sporcularını yetiştirmekle kalmıyor aynı zamanda topluma rol modeller sunuyoruz” dedi.

ZARARLILARA KARŞI KARARLI GENÇLİK KAMPANYASI

Toplantıda bulunan katılımcılar ise “Zararlılara Karşı Kararlı Gençlik” adıyla bir kampanya başlattıklarını, amaçlarının olası madde bağımlılığı riskine karşı arkadaşlarını uyarmak, sağlıklı, duyarlı,bilinçli kamuoyu oluşturmak olduğunu belirttiler.

Bu amaçla; Torbalı köylerine sağlıklı yaşam yürüyüşleri yapılacak. Kültürel sanatsal etkinlikler ile okullarda paneller düzenlenecek.

2

Yorum Yazın