YÜKSEL’E BİR TAKDİR DE BAKAN YILDIRIM’DAN
Göreve geldiği ilk günlerde CHP İl Başkanı Sinan Sarıküse’yi twitter üzerinden seviyeli üsluba davet etmesiyle gündeme gelen AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel, bu kez Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı jestle AK Gençlik’in İzmir’de ses getireceğinin sinyalini verdi.

Kaya Termal Otel’de düzenlenen AK Parti İzmir İl Başkanlığı 53’üncü İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na getirilen Adil Yüksel ile ilgili açıklamaları dikkat çekti. Yönetim Kurulu’nu belirleyip Ankara’dan onay aldıktan sonra hızlı şekilde göreve başlayan genç başkan ile ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım, Yüksel ile İzmir gençliğinin kazanacağını söyledi.

YÜKSEL’İ ALKIŞLATTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin işbirliğiyle yapılan İZBAN’ın Torbalı Hattı açılışı sırasında AK gençliğin büyük destekte bulunduğunu kaydeden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “ Gençlerimizle gurur duyuyorum. AK gençlik bugünkü açılışta kendisini gösterdi. Göreve yeni başlayan başkanımız Adil Yüksel, AK gençliğin nasıl etkili olacağının şimdiden sinyalini verdi. Yüksel ile İzmir’de gençler yükselecek” dedi. Bakan Yıldırım, öte yandan toplantıya katılan Ak Parti’lilere “ Genç başkanımız alkışı hak ediyor” diyerek, Adli Yüksel’i alkışlatmayı da ihmal etmedi.

YÜKSEL, TWITTER ÜZERİNDEN YÜRÜTME KURULU’NU AÇIKLADI

Toplantı sonrası twitter üzerinden Yürütme Kurulu üyelerini açıklayan Yüksel;
“Bugün Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın şahsıma gösterdiği teveccühten ötürü kendisine teşekkür ediyorum, yükümüz bir kat daha arttı. Ancak, biz büyük bir aileyiz. Yönetim Kurulumuz ilk başarısını elde etti. Şimdi açıklayacağım Yürütme Kurulu üyeleri ile İzmir’de ses getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Yürütme Kurulu Üyeleri listesi ise şu şekilde açıklandı:

 

İl Başkanı: Adil Yüksel

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı : Enes YILDIZ

Teşkilat Başkanı: Uğur ÖZCAN

Seçim İşleri Başkanı: Koray BATTAL

Tanıtım ve Medya Başkanı: Cihan Yiğit KOÇ

Dış İlişkiler Başkanı: Melik Altuğ GÜNGÖR

Sosyal Politikalar Başkanı: Derya PALA

Yerel Yönetimler Başkanı: Burak BALİ

Ekonomi ve Mali İşler Başkanı: Fatih DİNÇER

Sivil Toplum ve Halka İlişkiler Başkanı: Rabia ÇELİK

Üniversiteler Başkanı: Ömer YAŞAR

Ar-Ge ve Eğitim Başkanı: Emre KÜÇÜK

İnsan Hakları Başkanı: Musab SIRKINTI

Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı: Emre Sinan ÖZEN

İl Sekreteri: Melike BEŞER

Yorum Yazın