TÜGVA Bornova İlçe Temsilciliği ve  Genç Erdemliler Platformunun birlikte düzenlediği  “28 ŞUBATI YAŞAYAN ANLATIYOR” adlı program Bilal Saygılı Camii Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

ŞEHİTLERİMİZ VE BAHAR KALKANI Harekatındaki ordumuz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile birlikte Dualar okundu .

Program konuğu, Eğitimci  Yazar ve Siyasetçi 20. ve 21. dönem milletvekili
Ömer Vehbi Hatipoğlu ,şehitlerimiz için dua ettikten sonra 28 şubat sürecinde yaşananları anlattı.

Programa birçok iş adamı,siyasetçi, STK temsilcisi ve  Bornova halki yoğun katılım sağladı .

Programda selamlama konuşması yapan Bornova Türkiye Gençlik Vakfı Temsilcisi Mehmet Ata Keskin ;
“İdlipte hain hava saldırısı sonucu hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yaralı olan Mehmetçiklerimize de rabbimden acil şifalar diliyorum.Vatanımızın ve Milletimizin başı sağolsun .

Cumhuriyet ve demokrasi tarihimizde bir kara leke olan “28 Şubat Postmodern darbesi”, sadece dönemin hükümetine yapılmamış “28 Şubat Bin Yıl Sürecek “ denilerek Müslümanlıkla yoğrulan ülkemizin bin yılını harap etmek üzere gerçekleştirilen bir darbe olduğunu ifade etmek istiyorum .

Bizler Türkiye Gençlik Vakfı olarak genç kardeşlerimize sadece eğitim, kültürel ve sosyal alanlardaki faaliyerlerle sınırlı kalmayarak , ümmet ve millet bilinciyle, imanlı ve idmanlı bir gençliğin yetişmesi için var gücümüzle mücadelemizi sürdürerek , bir daha 27 Mayıslar , 28 Şubatlar yaşanmasın diye durmadan çalışacağız .” dedi .

Program sona erdikten sonra Camii avlusunda dev Türk bayraklarını açan Tügvalı Gençler asker selamı vererek programı sonlandırdılar

Yorum Yazın