._CML6102_1024x682 _CML6110_1024x574 _CML6133_1024x682

Torbalı Belediyesi kış mevsiminin kendisini hissettirdiği son iki ayda ilçedeki yoksul vatandaşlara toplamda 600 ton kömür yardımında bulundu. Belediye, Suriyeli mültecileri de unutmadı.

Torbalı Belediyesi ,havaların soğuduğu şu günlerde maddi durumu yakıt giderlerini karşılamaya el vermeyen 3000 aileye kömür yardımı yaptı. Son 2 ayda Torbalı’nın her mahallesinden tespit edilen 3000 aileye toplamda 600 ton kömür yardımı yapıldı. Torbalı Belediyesi ,Suriyeli mültecileri de unutmadı. Torbalı Belediyesi Kaymakamlık ile ortak olarak gerçekleştirdiği yakacak yardımıyla ilçede yaşayan mültecilere 100 ton kömür yardımı yaptı.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN DİYE

Son günlerde kendisini hissettiren kara kışla birlikte tüm ülkede olduğu gibi Torbalı’da da hava sıcaklıkları epey düştü. Torbalı’da özellikle geceleri hava sıcaklığı sıfırın altına kadar iniyor. İlçede maddi durumu zayıf ailelerin imdadına Torbalı Belediyesi yetişti. Mahalle muhtarlarıyla irtibata geçen Belediye yetkilileri maddi açıdan yoksul aileleri tek tek tespit ederek bu ailelere kömür yardımında bulundu. Belediyenin bu çalışmaları ekseninde Torbalı’da son iki ayda tam 3000 aileye kömür yardımı yapıldı. Kömürü kamyon ve traktörlerle ihtiyaç sahibi ailelerin kapısına kadar götüren Belediye ekipleri onların hayır duasını aldı. Kış şartlarında hayatları daha da zorlaşan mülteciler de kömür yardımından nasiplerini aldı. Kaymakamlık ile iş birliği yapan Torbalı Belediyesi ilçe sınırlarındaki mültecilere toplamda 100 ton kömür yardımında bulundu. Yapılan yardımlar hususunda çok titiz davrandıklarını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Yoksul ailelerin sırtındaki yükü az da olsa hafiflettiğimiz için mutluyuz. Çocukların üşümesine seyirci kalamazdık” dedi.

Yorum Yazın