Her yıl dünyanın 120 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz.

İHH İNSANİ YARDIM VAKFI İZMİR TEMSİLCİSİ RASİM ÇALAR


Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Misyoner kuruluşlar ise sahipsiz kalan milyonlarca yetim çocuğa Müslüman ülkelerde bile ulaşıp onları kendi çıkarları için kullanıyor.

İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

dünyanın Dört bir yandaki 51 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 95 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 120 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz.

İHH İzmir olarak ramazan ayında özellikle yetimlere yönelik başta gıda elbise ve nakdi yardımlar olmak üzere bir çok yetim çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşıladık İzmir Memur-Sen ile yaptığımız ortak çalışmada tespit ettiğimiz tüm ilçe okullarında eğitim gören yetim öğrencilerimize başta gıda olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunduk.

58 çocuk çocuk evlerinde giydirilirken Menemen İHH ilçe temsilciliğimiz 110 yetim çocuğumuza bayramlık kıyafetler alarak yetimleri sevindirdi.

Ben de yetimlere destek vermek istiyorum

Yorum Yazın