‘’Gaziemirli çocukların Bu yaz tatili çok verimli geçti’’

”Hem eğlendiler, hem öğrendiler”

Gaziemir müftülüğüne bağlı camilerde Bu yıl yaz tatilini verimli ve anlamlı bir şekilde değerlendiren Gaziemirli çocuklar, yaşamları boyunca kendilerini kötülüklerden koruyacak, hayatlarına temiz ve ahlaklı bir mümin olarak devam edecek temel bilgileri aldılar.

 Dini bilgileri öğrenmek için camileri doldurdular

Yaz tatilini en verimli bir şekilde değerlendiren Gaziemirli öğrenciler ödül’de alkışı’da hak ettiler. Aileleriyle birlikte müftlüğün düzenlemiş olduğu yaz kurslarında kuran ve din derslerini alan çocuklara Gaziemir müftüsü Ekrem Salyam ve camilerde din dersi veren eğitici hocaları tarafından hediyeler ile ödüllendirildiler

Yoğun bir ilgi ve coşkunun olduğu bu yılki yaz kurslarında öğrencilerin yanı sıra aileleri de bu imkândan yararlandılar. Çocuklarına nasıl bir eğitim ve öğretimin verilmesi gerektiği konusunda bilgiler alan öğrenci velileri çocuklarıyla birlikte camileri hiç boş bırakmadılar.

Camilerin anlam ve önemine uygun verimli şekilde değerlendirilmeye başlanmış olmasından çok mutlu olan öğrenci ve aileleri bu yaz kurslarından memnun olduklarını dile getirdiler.

Müslüman her insanın hayatını kelime-i tevhid ve kelime-i şahadetin şekillendirip anlamlı hale getirdiğine vurgu yapan, Gaziemir müftüsü Ekrem Salyam halkımıza da çağrı yaptı ‘’dinimize ve camilerimize sahip çıkalım’’ dedi.

Camiler ile her Müslüman çocuklarımz’ın arasının sıcak tutulması gerektiğinin altını çizen Ekrem Salyam din ve inancımızı hiç kimsenin istismar etmesine fırsat vermeyelim, çocuklarımzın cami ile arasını sıcak tutalım dedi.

salonu dolduran öğrenciler aileleriyle birlikte kelime-i şahadet,kelime-i tevhit ve slavatları birlikte okudular din eğitiminin yanı sıra, tiyatro, ilahi ve spor aktivitelerini de  da unutmayan müftülük eğitimin içine satranç yarışmasını eklemeyi de unutmadı.

IMG_8541

Emre Koyuncu

Mezuniyet programının ilk günü Gaziemir Eroğlu camiinde başladı. programa Atatürk orta okulu 8.sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Emre Koyuncunun kuran-ı kerim okumasıyla başlandı ilahi ve slavatlar ile devam eden 1. Gün programına Gaziemir ilçe spor müdürü Mehmet Uzun, ilçe sağlık müdür’de katılarak kısa konuşmalar yaptılar 1.gün programı semazen öğrencilerin gösterisiyle sona erdi.

Programın 2. Günü Gaziemir müftülüğü konferans salonunda yarışmalar, tiyatro gösterileri, ilahiler satranç yarışmaları ve başarılı kursiyerlere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Yorum Yazın