Proje Kardeşliği

Bir dizi inceleme için İzmir’e gelen KKTC Girne Belediye Meclis Üyeleri, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı da ziyaret etti. 8 kişilik heyet, belediyenin Basın- Yayın- Halkla İlişkiler çalışmaları ve AB Projeleri hakkında bilgi aldı.

PROJELERİ İNCELİYORLAR

Karşıyaka Belediyesi’nin ‘Yavru Vatan’ Kıbrıs’taki kardeş şehri Girne Belediyesi, İzmir’deki yerel yönetim çalışmalarını yerinde incelemek üzere 8 meclis üyesini kente gönderdi. Hafta sonuna kadar İzmir’de kalacak olan üyeler ilk olarak Karşıyaka Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediyenin Basın- Yayın- Halkla İlişkiler ve sosyal medya çalışmaları hakkında bilgi alan üyeler, Karşıyaka’nın AB projeleri ile sosyal sorumluluk çalışmalarına da büyük ilgi gösterdi. Heyet, Perşembe günü, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde konser de izleyecek.

EBEDİ DOSTLUK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hem İzmir hem de Türkiye için önemine değinen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Oradaki kardeşlerimizle iyi ilişkileri geliştirmek, dostlukları pekiştirmek son derece anlamlı. Biz bir bütünün parçalarıyız ve aramızdaki samimiyetin ömür boyu süreceğine inanıyorum. Biz de Girne’ye gittiğimizde çok iyi ağırlandık ve uğurlandık. İki kardeş kentin dostluk bağlarının gelişerek sürmesini diliyorum” dedi.

TEŞEKKÜRLER

Girne Belediyesi Meclis Üyeleri de Karşıyaka’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi ve gösterilen ilgiden dolayı Başkan Akpınar’a teşekkür etti.

 

Yorum Yazın