IMG_5205 (1)

11 Ocak 2016 tarihinde başlatılan Bayırbucak Türkmenleri’ne yönelik yardım kampanyası tüm illerin destek vermesiyle büyümektedir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla, AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından başlatılan kampanya için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın yaptığı yazılı açıklamada, yardımların beklenenin üstünde gerçekleştiği belirtildi.

Hotar, açıklamasında; “Kurucu Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın duruma karşı göstermiş olduğu özel hassasiyet sonucunda Sayın Genel Başkanımızın da talimatı ile AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak tüm Türkiye genelinde bütün il ve ilçe teşkilatlarımızda Bayırbucak Türkmenlerine yönelik Yardım Kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Yardımlar çığ gibi büyümekte, sadece Bayırbucak Türkmenlerinin değil, tüm Türkmen kardeşlerimizin, Halep gibi ihtiyaç duyan bölgelerin, ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimizin hatta sokağa çıkma yasağı uygulanan bazı ilçelerimizdeki mağdur olmuş tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak boyuta ulaşmıştır. “

Bayırbucak Türkmenlerinin mağduriyetlerini giderebilme adına düzenlenen kampanyaya, başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere bütün kamuoyunun desteklerini esirgemediğini belirten Hotar, yardımda bulunan tüm AK Parti il ve ilçe teşkilatları ile vatandaşlarımıza teşekkürlerini iletti.

“Yardım kampanyasına gösterilen özen ve duyarlılıktan ötürü milletçe bir kez daha farkımızı göstermiş olduk” dedi.

Yorum Yazın