Yardım kapsam dışına çıktı ne demek son günlerde merak edilen konuların başında gelmektedir. Bizde sizler için sosyal yardım başvurusu neden kapsam dışına çıkar, ödeme çekildi, ödemeniz hazırdır gibi kavramlar neyi ifade eder sizler için araştırdık. Özellikle 1000 TL Pandemi yardım konusunda karşılaşılan bu uyarının ne anlama geldiğini sizler için araştırdık. Hazırsanız başlayalım.

yardim kapsam disina cikti

Yardım kapsam dışına çıktı ne demek  merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızdan sonra aklınızda en ufak soru kalmayacak. Peki gerçekten sosyal yardım başvurusu neden kapsam dışına çıktı olarak görülür. Ne demek bu kapsam dışı ? Şimdi bu ifadeyi yakından inceleyelim.

E devlet üzerinden 1000 TL yardım, gıda yardımı, merkezi yardım, hane yardımı, kömür yardımı ve diğer aile yardımları için bu ifade kullanılmaktadır. Şimdi dilerseniz örnekler üzerinden tek tek bu durumu açıklayalım.

yardim kapsam disina cikti
yardım kapsam dışına çıktı

Yukarı da Pandemi 1000 TL yardım parası için başvuru yapan bir vatandaşın başvuru sonucunu görüyorsunuz. Bu vatandaşın başvuru durumunda kapsam dışına çıktı yazmaktadır. Burada kapsam dışına çıktı ifadesi yardımın değerlendirme aşamasını geçtiğini anlamına gelmektedir.  Yani başvuru karara bağlanmış demektir. Son ödemenin durumu ise ödeme çekildi şeklindedir. Yani bu vatandaş kendisine verilen 1000 TL yardımı halihazırda çekmiş demektir.

Yukarı da ise 1000 TL Pandemi yardımı kapsam dışına çıkan başka bir başvuru görmektesiniz. Burada son ödemenin durumu olarak ödemeniz hazırdır denmektedir. Bu ödeme henüz çekilmemiş ve çekilmeye hazır olduğu anlamına gelmektedir. Dikkat ederseniz yardımın durumu burada da kapsam dışına çıktı olarak görünmektedir. Demek ki kapsam dışına çıktı ifadesi olumsuz bir durumu temsil etmemektedir.

Yukarı da ise başvurusu ret edilmiş bir başvuru görmektesiniz. Burada da başvuru durumu kapsam dışı ancak durum açıklaması olumsuz. Durum açıklamasında ” Hanenizde Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru sayfasında kapsam dışı olarak belirtilen kategorilerde kişiler tespit edildiği veya formda beyan ettiğiniz bilgiler programın çerçevesiyle uyuşmadığı için başvurunuz değerlendirmeye alınmamıştır. Tespitin yerinde olmadığını düşünüyorsanız ilgili sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ulaşabilirsiniz.” yazmaktadır.