65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların, evlerinden çıkmalarının yasaklanması sonrası çalışmalarına başlayan “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları devam ediyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı bugüne kadar Vefa İletişim Merkezlerine 4 milyon 652 bin 827 talep ulaştığını bu taleplerin de 4 milyon 284 bin 529’u yani yüzde 92’sinin karşılandığını açıkladı. Peki, Vefa sosyal destek başvurusu nasıl yapılır? Vefa İletişim Merkezi telefon numaraları!

 

Vefa İletişim Merkezi telefon numaraları! Vefa sosyal destek başvurusu nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerin evlerinden çıkmalarının yasaklanması sonrası ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalarına başlayan Vefa Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor.

 

Virüsün yayılımının azaltılmasının amaçlandığı Vefa Destek Grubu vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Polis, Jandarma, Bekçi, AFAD personeli gibi kamu çalışanlarından oluşan Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri, gelen talepleri karşılamanın yanı sıra maske, kolonya, sabun ve dezenfeksiyon ürünlerinden oluşan kolileri, vatandaşların evlerine götürüyor. Peki, Vefa sosyal destek başvurusu nasıl yapılır? Vefa İletişim Merkezi telefon numaraları!

Salihli Kızılay'dan Vefa Destek Sosyal Grubu'na yardım - Manisa Salihli Haberleri

VEFA TELEFON NUMARALARI KAÇ?
Kaymakamların koordinasyonunda oluşturulan, İlçe Vefa Sosyal Destek Grubuna başvurular çağrı merkezleri üzerinden gerçekleştiriliyor. Vefa Sosyal Destek Grubu’na 112, 155 ve 156 çağrı merkezlerinden ulaşılabiliyor.
50 bin kişiye ilk vefa - Son Dakika Flaş Haberler
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 
Temel ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan, sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar 112, 155, 156 numaralarını arayarak destek talebinde bulunabiliyor. Bu talepler, valilik ve kaymakamlıklarda oluşturulan Vefa İletişim Merkezleri tarafından takip ediliyor ve ekiplerin yönlendirilmesi sağlanıyor.
Ayrıca belediyeler de duyurdukları Vefa iletişim numaraları üzerinden vatandaşların taleplerini alıyor.

Hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan Vefa kolilerinin ilk bölümü yola çıktı - YouTube