vali 1 vali5 v1
İzmir Valiliği(BHİ) Tire Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden ve Türkiye’nin en büyük kapasiteli entegre süt ve mamulleri üretim işletmesi olacak SÜTAŞ tesislerine yönelik bilgilendirme ve inceleme programına katılmak üzere Tire’ye giden İzmir Valisi Mustafa Toprak, Tire ilçesi Kaymakamı Mehmet Demirezer makamında ziyaret etti.
Vali Toprak’ı Hükümet Konağına gelişinde; Tire Kaymakamı Mehmet Demirezer, Beydağ Kaymakamı Hilal Küsmez, Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal ve diğer yetkililer karşıladılar.
Vali Toprak, İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesiyle 2015 yılı Ağustos ayında İzmir’in Tire ilçesine atanan Kaymakam Mehmet Demirezer’e tekrar yeni görevinde başarılar diledi ve hayırlı olsun dileklerini iletti.
Daha sonra Vali Toprak, ilçede yürütülmekte olan kamu hizmetleri ve kamu yatırımları hakkında Kaymakam Demirezer’den bilgi alarak Tire’de yapılması gerekli yatırım çalışmaları ile ihtiyaç ve sorunlar konusunda da görüşmelerde bulundu. Vali Toprak, Tire ilçesinin kültür ve Turizm değerleri, yeniden ihya ve restorasyonlarının yapılması, Belevi-Selçuk ve Torbalı-Tire yollarının genişletilmesi konuları başta olmak üzere Tire’de yapılması gerekli çalışmaları bizzat takip ettiğini de ifade etti.
Kaymakamlık ziyareti ve gerçekleştirilen toplantı sonrası Vali Toprak ilçeden akşam saatlerinde ayrıldı.

Yorum Yazın