İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı Uzunhasanlar Mahallesinde geleneksel olarak düzenlenen köy hayrı, bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Bu sene 4’üncüsü düzenlenen hayır yemeğine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, çevre mahallelerden gelenler ile Uzunhasanlar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar katıldı.
Aliağa Belediyesi Tisna Park’ta gerçekleştirilen etkinlikte misafirlere mahalle sakinleri tarafından hazırlanan kavurma, kuru fasulye, pilav ve irmik tatlısının yanı sıra gözleme ikramı yapıldı. Vatandaşlar, Tisna Park içerisinde kurulan kıl çadırında kendilerine ikram edilen yemekleri tadarken, çocuklarda alan içerisinde bulunan yeni nesil oyun gruplarında gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
İkram edilen yemeklerin ardından yemek duasını Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek yaptırdı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan, şenlik havasında gerçekleştirilen etkinlikte Aliağa Belediyesi tarafından park içerisine kurulan Yörük çadırını da ziyaret etti.
Muhtar Erdoğan Halavut’tan teşekkür
Geleneksel köy hayrını mahalle sakinleri ile çevre mahallelerde ikamet eden vatandaşların bir araya gelmesi ve birlik beraberlik ruhunun pekiştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten Uzunhasanlar Mahalle Muhtarı Erdoğan Halavut, “Her yıl yaptığımız köy hayrının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu gerek merkez mahallelerden gerekse dış mahallelerden yoğun bir katılım oldu. Hayrımıza katılan başta Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yazın