91 Yıllık koca bir ömür  Adil Yüksel ebedi hayata göç etti..

Gaziemir’in ulu çınarlarından eski Muhtar ve aynı zamanda eski belediye başkanı Adnan Yüksel in babası Adil Yüksel hakkın rahmetine kavuştu…

Aslen Konya Karaman bölgesinden Osmanlı’nın fethettiği Balkanlar’a gönderilen ailelerden olan merhum Adil Yüksel 91 yıllık hayatına  çok şeyler sığdırdı. Uzun dönem Gaziemir atıf bey Mahallesinde muhtarlık ve esnaflık yapan kimilerinin adil amcası,adil babası, Gaziemir ilçesinin hacı,mayası Adil Yüksel Makedonya gelerek Gaziemir’e ilk yerleşen ailelerinden biri oluyordu. Gaziemir’in yönetimi ve siyasi yapısında önemli bir rolü olan Adil Yüksel, Bu geleneği oğlu Adnan Yüksel’e onlardan da torunlarına aktaran siyasi ve sosyal sorumluluğu taşıyan bir kişi idi. Gaziemir’de hatırı sayılır yönü ile bu geleneğin duayeni oğlu Adnan Yüksel’in Belediye Başkanı olmasında manevi bir etki ve güce sahipti.

Merhum Adil Yüksel,Siyasette yine kendisinin yürüttüğü geleneği bozmadan,oğlu Adnan Yükselden sonra  torunu geçen dönem  AK Parti İzmir il gençlik kolları başkanı  Adil Yüksel ve şu an Ak Parti İzmir il yönetim kurulu üyesi inşaat mühendisi torunu Deniz Doğan’a aktarmış oldu

Merhum Adil Yüksel’in Gaziemir Merkez Cami’nde kılınan cenaze namazına,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,AK Parti Gaziemir ilçe başkanı Erol Kaya oğlu Gaziemir eski belediye başkanı Adnan Yüksel,AK Parti il yönetim kurulu üyesi torunu Deniz Doğan, AK Parti eski gençlik kolları başkanı torunu Adil Yüksel,meclis üyeleri ,Eski Ak Parti  İzmir Milletvekili Ali Aşlık,Gaziemir belediye başkanı Halil Arda siyasetin ileri gelenleri politikacılar çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri,ile ilçenin idari  ve Mülki amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Gaziemir Merkez caminde kılınan cenaze namazından sonra Adil Yüksel in cenazesi  Gaziemir eski  kabristanlığında bulunan aile mezarlığına toprağa verildi.

AKTÜEL Haberci Ajansı olarak Merhum Adil Yüksel’e Allah’dan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın