Türk Mühendisleri ve Mimar Odaları birliği (TMMOB) tarafından bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Ulusal Hidrolik, Pnömatik Kongresi ve Fuarı (HPKON) bu yıl İzmir’de gerçekleştirecek.
Bu yıl İzmir’de düzenlenecek olan Ulusal Hidrolik, Pnömatik Kongresi ve Fuarının (HPKON) basın toplantısı, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Güniz Gacaner Ermin, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Müdürü Alexander Kühnel ve HPKON Yürütme Kurulu Başkanı Semih Kumbasar’ın katılımıyla yapıldı.
Toplantıda söz alan MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Güniz Gacaner Ermin, 36 firmanın fuara katılacaklarını bilgi vererek, "HPKON 2017, kolektif bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan, sektörün en önemli platformlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. HPKON 2017 19 düzenleme kurulu üyesi, 21 yürütme kurulu üyesi, 179 danışmanlar kurulu üyesi, 72 yazar, 27 kurs ve atölye çalışması için eğitmen, 26 yuvarlak masa-panel- konferans katılımcısı ve 3 kişilik kongre sekretaryası olmak üzere toplamda 325 kişinin katkısının yanı sıra fuar katılımcısı firma yetkilileri ve fuar organizasyon firması Hannover Fairs Turkey çalışanlarının emeği ile gerçekleştirilecektir” diyerek kongreye paralel olarak düzenlenecek fuarda da 36 firmanın stantları ile yer alacağını söyledi.
Ermin’in ardından söz alan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Müdürü Alexander Kühnel, Ege Bölgesinin Türkiye sanayi için büyük önem ve anlam taşıdığını vurgularken, “HPKON, uluslararası ölçekte düzenlediğimiz fuarlarla Türkiye’nin ihracatına ve ekonomisine katkı sağlama vizyonuyla hayata geçirdiğimiz en önemli organizasyonlarımızdan biri. TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve AKDER ile gerçekleştirdiğimiz bu değerli işbirliğinin sektöre önemli ölçüde ivme kazandırmasını temenni ediyorum” dedi.
Toplantıda son sözü alan HPKON Yürütme Kurulu Başkanı Semih Kumbasar ise yürütme kurulunca yapılan değerlendirmeler sonucunda 17 oturumda 45 bildiri sunumunun kongre programında yer aldığını belirtti. Kumbasar, kongre programında ayrıca, 15 atölye çalışması. 5 yuvarlak masa toplantısı, 5 kurs ve 1 panelin yer aldığını sözlerine ekledi.

Yorum Yazın