thumbnail_ocak 1 thumbnail_ocak 2

Ülkücünün Hazinesi Bilgi

İzmir Ülkü Ocakları’nın her yıl tertip ettiği Bilgi ve Genel Kültür yarışması tamamlandı. Ülkücü şehit Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’na ithaf edilen yarışmada Tire Ülkü Ocakları birinci oldu. Yarışmada katılımcılara hitap eden İzmir Ülkü Ocakları başkanı Bilgehan Ağababa; “Ülkücünün hazinesi bilgidir, Aramızda Aziz Sancarlar olduğunu biliyorum. Bazıları tarım toplumunu yaşarken biz bilgi toplumuna ulaştık” dedi

İzmir genelinde 20 ülkü ocağı temsilciliğinin bulunduğunu ve kurumlarda bilgi merkezli eğitim faaliyetlerinin aralıksız olarak sürdüğünü kaydeden Bilgehan Ağababa sözlerini şöyle sürdürdü; “Her yıl düzenlediğimiz bu yarışmada amacımız kimin daha çok bilgi sahibi olduğu değil, kullanılabilir ve insanlığa hizmet edebilecek bilgiye ulaşmaktır. Bizim sahip olduğumuz irfan geleneği çağ açıp çağ kapatan değerleri içerir.

Milliyetçilik Bilmek ve Sevmektir

Bir ülkücü Türk Milliyetçisi sevgiyle bilgiyi, emekle maddeyi aşkla Türk Milletinin hizmetine sunan kişidir. Temsilcisi olduğumuz büyük Türk İslam medeniyeti işte bu bilgi anlayışıyla kurulmuş ve zirveye ulaşmıştır. Şimdi bizler bu zirveleri aşacak ve yeni bir Türk şahlanışını gerçekleştireceğiz. Bilimde, sanatta ve kültür dairemizin her alanında büyük başarılara imza atacağız. Milliyetçilik bilmek ve sevmektir. Değerlerimizi bilip onları severek yaşatıyor ve geleceğe taşıma azmini hep birlikte gösteriyoruz.

Aziz Sancar’ları görüyoruz

Biliyor ve inanıyorum ki aranızda Aziz Sancar’lardan düzinelerce var, ressamlar, şairler; sanat adamları, bilim adamları var… Şimdiden başarılarınızı görüyoruz. Türk Milletine yaptığınız ve yapacağınız hizmetlerle şimdiden gurur duyuyoruz. Atamız Yusuf Has Hacib’in Mutluluk Veren Bilgi ya da Devlet Olma Bilgisi manasını taşıyan eseri “Kutadgu Bilig”işte bizim için bu yüzden çok önemlidir. Bu bilgi ve bu temel siz ülkü ocaklı kardeşlerimdedir. Bu temelin üzerinde yükselmek artık sizin vazifenizdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmanın final bölümüne İzmir Ülkü ocaklarının tüm şubeleri ve MHP yetkilileri katıldı. Çok soru bilme prensibine dayanan yarışmada 27 Doğruyla 1. Tire Ülkü Ocakları birinci olurken, 26 Doğruyla Bayraklı Ülkü Ocakları ikinci ve 25 Doğruyla Karşıyaka Ülkü Ocakları 3. oldu

Yorum Yazın