Buca’da kentin yaşam alanlarını yenilemeye yönelik sürdürülen çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’dan bir müjde daha geldi. Başkan Piriştina, Ufuk Mahalle Muhtarı Osman Ertan’ı yeni yerinde ziyareti sırasında müjdeyi mahalle halkına bizzat kendisi verdi. Ufuk Mahallesi kapalı pazar yerinin temelini kasım ayı sonunda atacaklarını müjdeleyen Başkan Piriştina, “Yeni pazar yerimiz haftanın bir günü pazar, geriye kalan günlerde de spor alanı olarak hizmet verecek” dedi.
Ufuk Mahalle Muhtarı Osman Ertan’ı yenilenen yeni muhtarlık merkezinde ziyaret eden Başkan Piriştina, mahallenin beklenti ve sıkıntılarını dinlerken bir de müjde verdi. Ufuk Mahallesine kapalı pazar yeri kuracaklarını açıklayıp projenin detaylarını anlatan Başkan Piriştina, pazar yeri projesini Betontaş pazar yerinde yaptıkları gibi basketbol, voleybol ve tenis alanları oluşturarak her gün yaşayan pazaryeri haline getireceklerini söyledi.
4400 metrekare alan
Geçen yıl Betontaş pazar yerinde başlatılan ve atıl durumda olan alanların ve pazar yerlerinin sportif faaliyete açılması yönünde “Haftada bir gün değil, her gün yaşayan pazar alanı” projesini Ufuk Mahallesinde devam ettireceklerini vurgulayan Başkan Levent Piriştina, Ufuk kapalı pazar yerine kasım ayı sonunda ilk kazmayı vuracaklarını söyledi. 4400 metrekare alan üzerinde konumlanacak pazar yerinin büfe, zabıta, mescit, WC ve otopark olarak projelendirildiğini ifade eden Başkan Piriştina, yaz tatillerinde basketbol, voleybol ve tenis kursları açarak,bölgeyi spor aktivitesi yönünden rahatlatacaklarını da belirtti.
Haftanın 6 günü
Her bir proje için ekstra maliyet yaratmak yerine, alanların ve tesislerin çok fonksiyonlu değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Kuracağımız üstü kapalı böylesi büyük bir alanın sadece haftada bir gün kurulan pazar için tutulmasını yanlış buluyoruz. Betontaş’ta sürdürdüğümüz çalışmayı Ufuk Mahallesine de uygulayacağız. Haftada bir gün pazar için kullanılan alanı tenisinden futboluna kadar sporseverlere haftanın 6 günü hitap edecek bir alan olarak planlayacağız” açıklamasında bulundu. Başkan Piriştina’nın sürpriz ziyareti ve müjdesi ile mutlu olan Ufuk Mahallesi Muhtarı Osman Ertan, projeyi sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Yorum Yazın