11159552_10202860916122260_1599677781457710674_n

Kazım Erten

Üçkuyular Esnafı: “İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi’nin Hizmetlerinden memnun değiliz. Türkiye’de 1990 lı yıllardan bu yana Yerel Yönetimlerde Devrim yapan Belediyecilik Anlayışının bir defa da olsa İzmir’de uygulanmasını istiyoruz.”

M.Atilla KAYA: “2019 hepimizin önünde büyük bir fırsat. Bunu hep birlikte desteklerimizle, oy vererek gerçekleştirebiliriz.”
Esnaf: “Ak Parti ile ilgili çekincelerimiz var! Atatürk, Demokrasi, Laiklik hakkında sizi sorunlu görüyoruz.”


M. Atilla KAYA: Bizim Atatürk’le hiç bir sorunumuz yok. onun “Muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefini biz gerçekleştiriyoruz.Ne ile; ülkemizin Ulaşım sorununu, Altyapı sorununu çözerek! Sağlık sorununu çözerek. PKK Terör Sorununu çözerek; Dış Tehtid sorunu ile savaşarak, Türkiyenin Bölünmez Bütünlüğünü sağlayarak, Tam Bağımsızlığını koruyarak…”


Muhtar” İktidarınız döneminde Eğitim Sorununu çözemediniz.”


M. Atilla KAYA “Eğitim ile ilgili Sağlıkta olduğu gibi Sistemde Devrim gerçekleştiriyoruz. Müfredatta olsun, Bilgiye, Eğitim Hizmetlerine Erişimde Kamusal Sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Türkiye’nin her vilayetine, imkanı olmayanlar öğretim hakkına erişsin diye Üniversiteler açtık. En büyük Ar-Ge, TÜBİTAK desteklerini gerçekleştirdik. Üniversite öğrencisinin özgün bir projesine hibe destekleri veriyoruz.”(Bu sırada genç bir Öğretmen Muhtarlığa girer, Ailesinin sağlık sorunları sebebiyle Nakil talebini iletir. Konuşmaya kulak misafiri olduğunu söyleyerek, kendisinin de müfredat konusunda yazım kurulunda olduğunu, sistemin çok iyiye gittiğini ifade eder. Tesadüfün böylesi; Muhtar da, Öğretmen de Torbalı çıkar! )


Esnaf: “Demokrasi, Laiklik konusunda Ak Parti kurulduğu dönemden bu güne olumsuz yönde ilerliyor.”


M. Atilla KAYA: “Ak PArti İktidarları döneminde tüm Dünyaya açık olduk. Her kesle ilişki içerisinde olduk. Türkiye’nin Bağımsızlığı alanında verilen ciddi mücadele birilerini rahatsız etti. Türkiye bu noktadan sonra hiç kimsenin güdümünde kalamaz. 15 Yıldır oy arttırarak, seçme -seçilme yaşını aşağıya çekerek Demokrasinin çıtasını yükselterek yolumuza devam ediyoruz. Laiklik konusunda, biz hiç kimsenin inancına müdahale etmedik. 500 seneden daha uzun bir süredir İzmir’de Müslüman, Yahudi ve Levantenler bir arada yaşıyor.”

Yorum Yazın