Tv Dizilerine Eş Zamanlı Tepki Türkiye Kad-Bir Kadınlar Kültür Ve Dayanışma Birliği 15 Şubat pazartesi saat 11:00 de 11 ilde İzmir, Ankara, Adana, İstanbul, Samsun, Bursa, Yozgat, Malatya, Erzurum, Şanlıurfa da Eşzamanlı olarak “ tv dizilerinin iyileştirilmesi değerlerimize uygun senorylar yazılması için “ basın açıklaması yaptı.

VVVV
Birliğin İzmir ayağında Basın açıklamasını ise İmam Hatipliler Derneği ( İMHAD ) ve Kur’an’a Hizmet Derneği yaptı. İMHAD Başkan yardımcısı Fahrettin Yörek ve Kur’an’a Hizmet Derneği Başakanı Bünyamin Ertekin’in dernek binasında yaptıkları ortak Basın açıklamasında; “ Değerli Basın Mensupları, Küresel dünyanın teknolojik etkileri kapsamında sözde modernite öykünmeleri gelişmekte olan ülkeleri ciddi ölçüde tehdit ediyor.
Bu nedenle ; evrensel ahlaki değerlerin özelinde kendi öz değerlerimize sahip çıkmak en önemli görevlerimizden olmalı. Bu bağlamda ; toplumlar üzerinde böylesi etkileri oluşturan, yönlendiren ve/veya yozlaştıran iletişim araçlarının kullanımı giderek daha da önem kazanmaktadır.
Son zamanlarda artan diziler furyası nerdeyse insanların günlük yaşantıların tam da odak merkezi haline gelmiştir. Özellikle de gençlere yönelik diziler sanal ortamlarda birey olma arayışı içerisinde yitik gitmekte olan gençlerimizin hayal dünyalarını şekillendirmektedir. Sadece eleştirilmekle kalan ancak somut çözüm üretilemeyen bu sorun bir yandan kronikleşmekte iken öte yandan tepki görmeyen rant çevreleri değişik amaçlarla bu furyayı beslemeye devam ediyor.
TVVVV
Sayıları giderek artan ve birbirlerinin kopyası gibi diziler, toplum olarak bizi ayakta tutan değerlerimiz ile her geçen gün daha da çelişmekte, değerlerimizi tahrip ederek ahlaken yozlaşma ve sosyolojik dejenerasyona neden olmaktadır.

Aile bağlarını, arkadaş ilişkilerini, toplumsal birlik ve dayanışma ruhunu zedeleyen, sevgi , saygı , vefa , merhamet gibi duyguları yok edip çarpık ilişkileri besleyen , hırs, öfke ve intikam duygularını harekete geçirerek şiddeti makul hale getiren senaryolar izleyiciler tarafından giderek içselleştirilmektedir. Tüm yetkilerin ve denetimlerin dizilerin olumsuz etkilerini bertaraf edecek şekilde kullanılması yasal bir görev olmanın ötesinde insani bir görev olarak görülmelidir. Bu nedenle; siz değerli basın mensupları aracılığı ile tüm ilgili ve yetkilileri konuya duyarlı olmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz”. Saygılarımızla…

Aktüel Haber / Zafer KOCABAŞ

Yorum Yazın