İstanbul’da bu yıl kapılarını 22. kez açan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katılan Bayraklı Belediyesi’nin standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösteriyor.
Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında gösterilen EMITT’teki yerini alan Bayraklı Belediyesi, İzmir’in kurulduğu yer olan ve 5 bin yıllık tarihiyle dikkat çeken ilçenin tarihini ziyaretçilerle paylaşıyor. Ziyaretçiler, ticaretin ve turizmin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bayraklı’ya davet ediliyor.
Fuarda 12 No’lu holde yer alan 126 metrekarelik stantta Bayraklı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik kapsamında yaptığı ve birçok belediye tarafından örnek alınan hizmetler de tanıtılıyor. Fuarın ilk gününde standa gelenlere hoş bir sürpriz de yapıldı. Ziyaretçilere İzmir’den gelen boyozlar ikram edildi.
Bayraklı Belediyesi’nin son yıllarda Cumhuriyet Bayramında yaptığı etkinlerin yer aldığı görüntüler vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Özellikle 4 bin kişinin aynı anda zeybek oynayıp ardından da bir araya gelerek oluşturdukları Atatürk’ün renkli kalpaklı portresi izleyenlerin bir kez daha duygulandırdı. Standa gelen farklı illerde yaşayan vatandaşlar Bayraklı Belediyesi’nin Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkan bu tür etkinliklere devam etmesini istedi.
Fuar, 28 Ocak Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın