AK Parti Gaziemir ilçe başkanı Serdar Muçay Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaretten dolayı kınayarak yetkilileri göreve çağırdı
Serdar Muçay AK Partili belediye meclis üyeleri ile birlikte Gaziemir belediye binasının önünde basın açıklaması yaparak şimdiki belediye başkanı Halil Arda’nın Geçmiş dönemde Recep Tayyip Erdoğan hakkında sarf ettiği hakaret dolu sözler için yetkilileri göreve çağırdı…..

Hepimizin yakından takip ettiği bu süreçte; Gaziemir Belediye Başkanı Halil ARDA’nın Cumhurbaşkanımıza, Milli ve Manevi değerlerimize yapmış olduğu düzeysiz ve ahlaksız paylaşımları tarafımızdan daha önce Şubat ayı Gaziemir Belediye meclis toplantısında dile getirilmiş ve sonrasında 11.03.2020 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.
O günlerde ulusal ve yerel medyada haber olmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne İlçe Başkanlığı, ne İl Başkanlığı, ne Genel Merkezinden, ne de Halil ARDA’nın kendisinden herhangi bir açıklama gelmemiştir. Bu suskunluk suçu kabul etmiş olmanın çaresizliğidir.
Pandemi sebebiyle askıya aldığımız bu süreç Dila KOYURGA, Yasin ERGÜL ve diğerlerinin benzer ahlaksızca paylaşımlarının ifşa olması ve akabinde Cumhurbaşkanımızın avukatlarının da olaya müdahil olmasıyla tekrar gündeme gelmiştir.
Allah bu ülkeye bir daha 27 Mayıs’lar yaşatmasın. Yıldönümünü yaşadığımız şu günlerde bu ülkeye 27 MAYIS 1960’ı yaşatan zihniyetin tekrar organize bir şekilde halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ahlaksızca söylemde bulundukları açıkca tespit edilmiştir.
Bütün sorumluların Bağımsız Türk Yargısı önünde hesap vereceklerine inancımız tamdır. “Siyasetin Tek Limanı Ahlaktır” diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a yapılan bu Ahlaksızca saldırılar asla kabul edilemez.
Sosyal yaşantımızın olmazsa olmazı olan ahlaktan yoksun bir belediye başkanı istemiyoruz ve Halil ARDA’yı istifaya davet ediyoruz.

Yorum Yazın