Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gençleri  büyük bir aşk ve heyecanla gençliğimize hizmet etmek için çalışıyor. TÜGVA Her geçen gün hızla büyüyor ve başarılı çalışmaları ile gönülleri dolduruyor..

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA izmir teşkilatı görev dağılımı yaparak kolları sıvayıp çalışmalara koyuldu
İzmir TÜGVA ortaokullar koordinatörü Fatih Bilici neler yaptıklarını anlattı 

Ortaokullarda neler mi yapıyoruz.
Eğitim alanında profesyonel hocalarımızla öğrencilerimize sesleniyoruz.

Akıllı, zeki, ahlaklı ve çevik sporcular yetiştirmek için spor faaliyetleri
İyiliği ve güzelliği yaymak İçin resim ve sanat faaliyetleri yapacağız.

Nitelikli hale gelebilmeleri açısından alanlarında kurslar açıyoruz.
Ingilizce fraznsizca osmanlica arapca fasça ve benzeri kurslarımızıda açıyoruz.
Gaye ve isteğimiz evlatlarımızın ileride kendilerine kazandıracağımız bilgidir, bu bilgileri ülkesini ileriye taşıyacak şekilde kullanacaklarından eminim.

Çocuklarımız bizim herşeyimiz.
Ortaokullar koordinatörü olarak bu şuurdayız.

Bir neslin yıkılmaz kolonları, bugünün çocuklarıdır. Hatta, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm yöneticiler bunun bilincindedir. Bu şuur ile, Türkiye Cumhuriyeti’nde, en önemli günlerden biri olan 23 Nisan bayram olarak çocuklara armağan edilmiştir.

Bilindiği üzere, bazı terör grupları ve ülkenin âli menfaatini düşünmeyen bazı yapılar, bu çocuklarımıza el atıp tabiri caizse kendilerine bağlı bir militan yapma yoluna gitmektedir. İşte biz, Türkiye Gençlik Vakfı İzmir Ortaokul koordinatörlüğü olarak en büyük emanetimiz olan bu çocuklarımızı kötü düşünceli kimselere bırakmayacağız. Bu çocuklarımızın vatanını milletini seven, dünyada iyiye ve güzele dair ne varsa kabul eden, adaletli, merhametli, entellektüel bilgi birikime sahip, ahlaki değerlerine sahip çıkan; 2053’lerin Fatihleri , 2071’lerin Alpaslanları olan, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi “okuyan, düşünen uygulayan ve neticelendiren” vatanına ve milletine faydalı bireyler olması İçin mücadele edeceğiz.

 

Yorum Yazın