Geçtiğimiz günlerde AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu’yu görevinden alarak yerinen İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şimşek’i getirmişti

Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Tozlu’nun görevinden alındıktan sonra sosyal medyadaki kendi hesabından bir açıklıma yaparak kamu oyu ve takipçileri ile paylaştı

Kamuoyunun malumu olduğu üzere sayın il başkanımızın tasarrufu doğrultusunda 2 yılı aşkın süredir yürüttüğüm il bşk yardımcılığı görevimi kıymetli kardeşim M.Deniz Şimşek beyefendiye devretmiş bulunmaktayım. Bu görevi layıkıyla yapmama vesile olan herkese teşekkürü bir borç bildiğimi de belirtmek istiyorum.
Siyasi partilerin işleyişinde bayrak değişimleri olağan olaylardır. Ben bu kutlu ve büyük davanın içerisinde kurucu başkanlık yapmış,teşkilatının her kademesinde görev almış bir kardeşinizim. Hayatımın sonuna kadar da bununla da gurur duyacağımı belirtmek isterim.
Partimizin bizlere verdiği roller içinde il bşklığı makamının da kendi yönetimini ve yakın çalışma arkadaşlarını seçmesi de en doğal hakkıdır.
Mamafih bu hakkın kullanılmasının sonuçlarını tartışmak sebeplerini bir parti içi siyaset malzemesi yapmak onurlu bir Ak Partili olarak aldığım teşkilat terbiyesine ve adabına uygun değildir.

”Şu iyi bilinmelidir ki biz aldığımız siyasi terbiye gereği

Bu davanın her kademesinde görev yapmaktan onur duyarız”

Bu güne kadar kendimize rehber edindiğimiz liderimiz sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız R. Tayyip ERDOĞAN nı açtığı yoldan dışarı çıkmadık ve bu istikamette de ilerlemeye devam edeceğimiz unutulmamalıdır.
Ben bir kardeşiniz olarak; bu bayrak değişiminden sonra arayarak,sosyal medyadan mesaj yoluyla sevgi ve muhabbetlerini ileten tüm kardeşlerime Şükran’larımı sunuyorum.
DURMAK YOK YOLA DEVAM…
Mehmet tozlu
Ak Parti İzmir il yönetim kurulu üyesi.

Yorum Yazın