Torbalı Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında temeli atılan Alpkent Yürüyüş Yolunda sona gelindi. Alpkent ve Torbalı mahallelerini birbirine bağlayan yürüyüş yolu vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı.
Torbalı’da beşincisi tamamlanan 700 metre uzunluğa sahip epidem zemin kaplı yürüyüş yolunda vatandaşların spor yapmalarına imkan tanıyan fitnes takımları da yer alıyor. Işıklandırması yapılan yürüyüş yolu akşamları da hizmet verecek. Alpkent Mahallesi yürüyüş yolu ile birlikte Torbalı tam 4 bin metrelik yürüyüş ve bisiklet yoluna kavuşmuş oldu. Torbalı Belediyesi bugüne kadar; Tepeköy Mahallesi, Haluk Alpsü Bulvarı,2. Abdülhamit Han ve Alpkent yürüyüş yollarını tamamladı. Ayrancılar Egekent’te yapımına başlanan yürüyüş yolunda ise çalışmalar sürüyor.
Torbalı’nın son yıllarda yoğun bir nüfus artışına ve kentleşme hızına sahne olduğunu dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Bir yandan yeni belediye hizmet binası, sosyal eğitim merkezleri, düğün salonları, köy konakları, sosyal market, alt geçitler gibi halkımızın günlük hayatına direkt temas edecek binalar inşa ederken bir yandan da yeşil alanlarımızı, spor yapılacak alanları, çocuk parklarını, sosyal yaşam alanlarını da çoğaltıyoruz. Bütün bunlar kentimize adeta yeni bir kimlik kazandıran ve ona değer katan projeler. Yaptığımız yürüyüş ve bisiklet yollarının toplam uzunluğu 4 kilometreyi aştı. Halkımızın buraları yoğun olarak kullandığını görmek bizim için memnuniyet verici. Torbalı için daha iyisini yapma çabamız sürecek. Devlet hastanemiz, diş hastanemiz, Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi gibi onlarca proje ilçemizin çehresini değiştirdi. Her yıl Torbalı’da yaşamayı tercih eden 10 bin dolayındaki hemşerimizin yaşam kalitesi artırmak adına daha yapılacak çok işimiz var” dedi.

Yorum Yazın