Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez” İslam dinini kadınlara karşı duyarsız gösterme gayretleri var”

İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu “Tarihin Akışını Değiştiren Kadınlardır”

Torbalı Belediyesi ve ilçe Müftülüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile ‘’Tarihin Akışını Değiştiren Kadınlar “ konulu konferans düzenledi. Konferansa ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu katıldı.

Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bayan dinleyicilerin yoğunlukta olduğu konferansta konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, yıllardır İslam dinini ve İslami değerlerin kadına karşı duyarsız gösterilmeye çalışıldığın belirtti. Başkan Görmez “ bu yoğun algı kampanyasını oluşturanların asıl hedefi kadınların tolumdaki etkinliğini güçlendirmek değil, köklü değerlerimizi, inançlarımızı, aile birliğimizi zayıflatmaktır. Bu tuzağa dikkat edelim. Öte yandan Son günlerde artan kadına şiddet olayları toplum olarak hepimizi derinden yaralıyor. Türk ve İslam toplumu olarak bize yakışan kadınlarımıza değer vermektir. Dinimiz de, tarihimiz de bize bunu emrediyor. Bu anlamda ben başta vatanımızın birliği ve dirliği için, ülkemizin bekası için evlatlarını hiç çekinmeden cepheye gönderen, evlatlarını şehit veren annelerimizin ellerinden öpüyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

İLÇE MÜFTÜSÜ TÜRE; “CENNET, KADINLARIN AYAKLARI ALTINDADIR”

Arslanlar Mahallesi İmam Hatibi Ahmet Akif Deliktaş okuduğu Kuran’ı Kerim tilaveti sonrası konuşan İlçe Müftüsü Hakan Türe şunları söyledi “ Müftülüğümüzün ve belediyemizin müşterek düzenlediği ve Ömer Döngeloğlu hocamızın katılımı ile gerçekleşen konferansımıza katılan, bu konferansın gerçekleşmesinde önemli katkıları olan başta Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez olmak üzere tüm ekibine, konferansa katılım gösteren değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İslam dini, kadına her zaman büyük değer vermiştir. İslam dinine göre kadın annedir ve cennet onun ayakları altındadır. Bu anlamda bizler de Türk toplumu olarak kadınlarımızı baş tacı yapmışızdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

İLAHİYATÇI YAZAR ÖMER DÖNGELOĞLU “TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN KADINLARDIR”

Konferansta Hazreti Asiye, Hazreti Hacer, Hazreti Hatice, Hazreti Meryem ve Hazreti Ayşe’nin hayatından kesitler anlatan ilahiyatçı yazar ve program yapımcısı Ömer Döngeloğlu, İslam dininin kadına verdiği değeri anlattı. Esprili anlatımı ve keyifli sohbeti ile dinleyicilerden tam not alan Döngeloğlu, “Torbalı’ya ilk defa geliyorum ama burada gösterilen ilgiden çok memnun kaldım.. Torbalı Belediyesi ve Torbalı Müftülüğü’ne teşekkürlerimi iletiyorum. Tüm kadınlarımızın da 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Yorum Yazın