başkan

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Aliağa –Torbalı arasında 6 Şubat’ta faaliyete başlayacak İZBAN seferleriyle ilçede yeni bir dönemin açılacağını ifade etti.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Aliağa ile Torbalı arasında 6 Şubat’ta başlayacak İZBAN seferlerinin ilçenin marka değerini artıracağını söyledi. Hızlı tren hattının devreye girmesiyle Torbalı’dan İzmir’e ve İzmir’den Torbalı’ya ulaşımın hızlı, ucuz ve konforlu olacağını ifade eden Başkan Görmez, “ Torbalı’nın tarihinde ikinci bir sıçrama yaşayacağına inanıyoruz. Kentin tarihindeki ilk sıçrama bundan 150 yıl kadar önce inşa edilen İzmir-Aydın Demiryolu hattı ile olmuştur. Türkiye tarihinin bu ilk demir yolu hattının faaliyete girmesiyle Torbalı, küçük bir kasaba iken bugünün yüz altmış bin nüfuslu metropol ilçesine dönüşmüştür. Şimdi de İZBAN’ın hızlı tren faktörünün Torbalı tarihinde önemli bir aktör olacağını düşünüyoruz.” dedi.

“Torbalı’nın cazibesi ona katlanacak”

İZBAN seferlerinin başlaması ile Torbalı’nın kabuğunu kıracağını dile getiren Adnan Yaşar Görmez, “Tam bir sanayi bölgesi olan bunun yanında tarım potansiyeliyle bilinen turizmde de yıldızı parlayan Torbalı’nın dışa açılma hamlesi İZBAN ile son raddeye ulaşacak. İZBAN ,Torbalı ekonomisine ,kentin sosyo-kültürel yapısına yeni bir ivme kazandıracak. Kentin marka değeri artacak ve burası İzmir’e ulaşımın avantajı bakımından daha cazip bir yerleşim olacak. Torbalı’nın Metropolis gibi tarihi güzelliklerinin tanıtılması için de bir fırsat oluşturacak. Seferlerin başlaması son yıllarda araç trafiği artan İzmir-Aydın Karayolu üzerindeki baskıyı da hafifletecek. Şahsi araçlarıyla İzmir’e gidenler İZBAN’a yönelecek. Vatandaşlarımız ucuz, konforlu ve hızlı bir şekilde yolculuk yapacak. Başta, Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı’mız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere emeği geçen herkese minnettarız” dedi.

 

 

Yorum Yazın