thumbnail_DSC_7347 thumbnail_DSC_7356

TORBALI’DA AĞAÇ SEFERBERLİĞİ…

2015 yılında yanan Yoğurtçular Köyü ormanı için harekete geçen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez alanın yeniden ağaçlandırılması için kampanya düzenledi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez, 2015 yılında yanan Yoğurtçular köyü ormanı için yeniden ağaçlandırma kampanyası düzenledi. İlk fidan dikim etkinliğine 50’nin üzerinde kadın katıldı.

Torbalı Kaymakamı Aydın Memük’ün eşi Feride Memük’ün de katıldığı ağaç dikme etkinliğinde konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez, 2015 yılında Yoğurtçular Köyü’nde 7 dekarlık alanın kül olduğunu, burayı tekrar ormanlık alan olarak kazanmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Torbalı ve Ayrancılar bütün bu bölge yeşil dokusu, doğal yaşamı temiz havasıyla ünlüdür. Bu değerimizi korumak, bu zenginliğimizi paylaşmak daha çok biz kadınlara düşüyor. İlçemizde farklı nedenlerle yok olan her ağacın yerine yenisini dikmek, aynı zamanda çocuklarımıza bir gelecektir. Bu kampanyamız sezon boyunca devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın