3

BAŞKAN GÖRMEZ MÜTEAHİTLERLE TOPLANTI DA KONUŞTU:

Torbalı’nın Ayrancılar Mahallesi’nde müteahhitlik yapan sektör temsilcileriyle toplantı düzenleyen Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin sağladığı gelişme dinamizmiyle bütün Menderes Havzası’nı hinterlandına katacak bir devlet üniversitesine hazır olduğunu söyledi.

İnşaat sektörünün sorunlarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Torbalılı müteahhitler, ilçenin kentleşmede, sanayide, tarımsal üretimde çok sayıda ili geride bıraktığını, bu sürecin bir devlet üniversitesiyle taçlandırmak gerektiğini belirttiler.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de Üniversite taleplerini Şubat 2015’te gerçekleşen bir görüşmede, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilettiklerini kaydederek şunları söyledi “ Bundan 4-5 yıl önce Üniversite talebimiz, beklentimiz siyasi bir slogan gibi algılanabilir belki sosyal, ekonomik, kültürel, bilimsel karşılığı da tartışılırdı. Ancak bugün hiç kimse “Torbalı daha üniversiteye hazır değil” tezini öne süremez. Bugün ilçemiz 600’ün üzerindeki fabrikası, tarım odaklı ihracatı, turizm potansiyeli, Yetişmiş ara insan gücü, havadan, karadan, demiryolundan en rahat Ulaşabilirliği stratejik konumu, hızlı nüfuz artışı, modern kentleşmesiyle Ege’yi motive eden Türkiye’de örnek gösterilen bir ilçedir. Vergi ödemelerinden, elektrik tüketimine oluşturduğu istihdama kadar bütün verileri pozitiftir. Sadece Torbalı değil, Torbalı’da kurulacak bir üniversitenin hinterlandına girecek olan, Menderes havzası, Selçuk, Tire, Ödemiş, Kemalpaşa’da bu anlamda değişimin ve büyümenin en önemli parçası olacaktır. İlçemizde inşaatı halen devam eden devlet hastanesinin kapasitesi, altyapısı, fiziki konumu, öngörülen teknolojik yatırımla da Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için oldukça uygundur.”

İZBAN TORBALI’NIN SIÇRAMASINDA İŞARET FİŞEĞİ OLMAYA BAŞLADI.

TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla Aliağa-Cumaovası arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN’ın Torbalı seferlerinin yakında başlayacağını vurgulayan başkan Görmez;

“Bunun ilçemizin büyümesinde de işaret fişeği görevi yaptığını söyleyebilirim. En rahat ulaşılabilir, en iyi, en ucuz, en sağlıklı yaşanılabilir bir ilçe olmanın avantajına sahibiz. İçinde bulunduğumuz teknoloji ve bilim çağında kentlerin de

kimlikleri yeni baştan şekilleniyor. Üretime bilimi, kentleşmeye, sosyal, kültürel gelişmeye üniversiteyi katarak yolumuza daha emin,daha güçlü adımlarla ilerlemek istiyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren Torbalı’ya bir üniversite kazandırılmasının gerekliliği üzerinde duruyoruz. Bunu her platformda yüksek sesle dile getiriyoruz. Hükümetimizin yüksek öğrenimde okullaşmaya verdiği önem ve değer bizim bu konudaki cesaret ve kararlılığımızı ateşliyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın