İSTOK ve İHH İŞBİRLİĞİ İLE TORBALIDA BULUNAN SURİYELİLERE VATANDAŞLARDAN YARDIM KONVOYU

Organizasyon sahibi İSTOK Başkanı Avukat Halit Çelik konu ile ilgili  şu açıklamaları yaptı
Değerli kardeşlerim Bugün 40 araçla yardım sloganı ile yola çıktık ancak milletimizin bu duyarlılığı 40 aracı çok fazlasıyla aştı bilmenizi isterim ki bu yardımların arkası kesilmeyecek. Ta ki bu zulümleri icra eden zalimlerle biz hesaplaşıncaya kadar devam edecek.
Bu nedenle hedefimizi doğru tutmamız lazım kuklacıların Bu çirkin yüzlerini hissetmemiz, teşhir etmemiz lazım. Bugün biz burada bu yardımları yaparken Amerikalı ve Avrupalıların ikiyüzlülüğünü görüyoruz. Bir yandan tavşana kaç tazıya tut diyorlar. Biz bunun farkındayız artık hiç kimse bizi kandırıyor ve kaldıramayacak bunun farkında olmamız lazım bu bilinç ile meselelere yaklaşmamız gerekir.
Zulüm ile hesaplaşmadan zulmün bitmeyeceğini bilmemiz gerekir. Bu anlayış, bu bilinç ile hareket etmemiz gerekir. Allah’ın izniyle göreceğiz ki yeryüzünü kan ve gözyaşına Doğanlar bundan sonra bunu yapamayacaklar. Bu cesareti biz onlara vermeyeceğiz bu kararlı ve Cesur duruşumuz devam ederse bunlar bu zulümlerini devam ettiremeyecekler. Aksi takdirde bugün Suriye bitecek Yarın başka Suriyeler olacaktır. Hayır, biz Bunlara izin vermeyeceğiz Suriye, Irak, Afganistan Türkiye’nin güneydoğusundaki olaylarda bu batılıların ikiyüzlülüğüne dur diyeceğiz. Biz kendimizi yine kendimizde bulmamız lazım Bu nedenle dayanışma içerisinde Birbirinize Omuz vererek Allah’ın yardımını hak ederek İnşallah biz zalimlerin hakkından geleceğiz.
Bu zulümleri bundan sonra Deşifre edeceğiz, bu anlayışın, bu zihniyetin, bundan sonra yeryüzünde Egemen olmaması için çabamızı kararlığımızı göstereceğiz. Bu anlayış ile buraya yardıma muhtaç Suriyeli kardeşlerimize koşan kardeşlerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.
Önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye’nin doğusunda terör nedeniyle mağdur kalan vatandaşlarımıza da yine yardımlar

Yorum Yazın