bu (1) bu (2) bu (4)

-250 YATAKLI DEVLET HASTANESİ, MODERN SGK BİNASI VE TAM TEŞEKKÜLLÜ ÖZEL BİR HASTANESİNDEN SONRA İZMİR’İN EN BÜYÜK TIP MERKEZİ TORBALI’DA AÇILDI.

-TORBALI BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEZ: ‘TORBALI, SAĞLIK ALANINDA DA MENDERES HAVZASI’NA HİTAP EDECEK…

Tarım ve sanayide kaydettiği gelişmeler, vergi ve ihracat rekorları ile dikkatleri üzerine çeken İzmir’in Torbalı ilçesi, sağlıkta da ilgi odağı olmaya devam ediyor. İzmir’in en büyük Tıp Merkezi Torbalı’da açıldı. Sağlık merkezini ziyaret eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, merkezin kurucu ortaklarından Bora Ersan’ı kutlayarak merkez hakkında bilgi aldılar.

GÖRMEZ: ‘TIP MERKEZİ, SAĞLIK ALANINDAKİ AÇIĞI GİDERDİ’

Sağlık ünitelerinde incelemelerde bulunan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez : “Tıp Merkezi’nin yeni binası son derece modern olmuş. Ben de Torbalı Tıp Merkezi’nin ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bora Ersan ve ailesine teşekkür ediyorum. Torbalı hızla büyüyen gelişen ve yılda 10 bin kişinin nüfusa dâhil olduğu çok önemli bir bölge. Torbalı, ihtiyaçların büyümesi ve nüfusun artmasıyla sağlık alanında ciddi açıkları olan bir ilçeydi. Tıp Merkezinin, böylesine son derece modern bir binada Torbalı halkına hizmet vermesi mutluluk verici” diye konuştu.

DOĞAN: ‘İZMİR’İN EN MODERN SAĞLIK TESİSLERİNİ TORBALI’DA GÖRECEĞİZ’

AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in göreve gelmesiyle ilçenin hem kamu, hem de özel yatırımlarda ve belediye hizmetlerinde altın yılını yaşadığını belirterek; “Torbalı, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçesi. İlçede devamlı nüfus artışı var. Buna bağlı olarak sağlık hizmeti ihtiyacı doğuyor. Ersan Ailesi Torbalı’ya ciddi bir yatırım yaptı. Torbalı’nın en modern sağlık tesisini yaptılar. İlçeye değer kazandırdılar. Tesisi gezdik, çok muhteşem olmuş. Her tarafı pırıl pırıl. Belediye Başkanımız da sağlık yatırımlarının ilçeye gelmesi için büyük çaba sarf ediyor. Torbalı’ya böylesine güzel bir tesisi kazandıran Ersan ailesine ve katkılarından dolayı Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e teşekkür ediyorum. İlçeye gelirken yolda devlet hastanesi inşaatını gördük, büyük ölçüde tamamlanmış. Ciddi bir mesafe kaydedilmiş. Bununla birlikte İzmir’in en modern sağlık tesislerini Torbalı’da göreceğiz. ” dedi.

DAHA SAĞLIKLI HİZMET VEREBİLECEK

İzmir-Aydın asfaltı üzerindeki 10 dönüm arazi üzerine kurulu 5 katlı dev sağlık tesisi resmen hizmete başladı. 75 doktoru bulunan merkezde 100’ü aşkın personel görev yapıyor. Türkiye’nin en büyük tıp merkezlerinden biri olan Torbalı Tıp Merkezi’nde her türlü cerrahi müdahale, ameliyat ve doğum yapılabilecek. Yeni binada hazırlıkları devam eden ve 1 ay sonra faaliyete girecek olan 4 adet ameliyathane ile 2 doğumhanesi bulunuyor. Her bölgeden kolayca ulaşılabilen merkez, yeni yerinde daha sağlıklı hizmet verebilecek.

Yorum Yazın