12202476_10208581669919906_1457764597_n 12834952_10208581669879905_520093844_n

TESLİMİYET ABİDESİ HİKMET VE MUHİTTİN KARDEŞLER

Hikmet ve Muhittin Altunsoy Onlar vücutlarında yaklaşık 40 yıldır kendilerini kemiren sinir ucu hastalığına rağmen İki teslimiyet abidesi Hastalıktan dolayı günden güne vücud fonksiyonları zayıflamasına rağmen şükür etmeye davam ediyorlar.

Önce ayakları tutmaz oldu daha sonra elleri şimdide gözleri ve hastalık son olarak konuşmalarını da zayıflattı. Bunlar bir tarafa zaten kendileri de hastalıklarından bahis etmeyi hiç sevmiyorlar Hastalığın ilerleyişine inat onlar sanki en sağlıklıdan daha sağlıklı imiş edasında adeta hastalıklarınla dalga geçercesine yokmuş gibi davranıyorlar.

Türkiye’nin hatta dünyanın birçok yerinden ziyaretçileri gelir, ziyaretçiler arasında Bazen bir kanaat önderi bazen Devletimiz ’in bir Bakanı oluyor. Bazen ziyarete girmek için özellikle bayramlarda sizden öncekileri beklemek zorunda kalıyorsunuz. Ziyaret ettiğinizde karşınızda her halleri ile Allah cc teslim olmuş kullar göreceksiniz. Ardından gördüğünüz manzara karşısında engelli olan onlar mı yoksa biz miyiz diye kendi kendinize soruyorsunuz Fiziksel engelin gerçek engel olmadığını, asıl engelin zihinlerde bulunduğunun en bariz örnekleri onlar. Fiziksel olarak engelli olsalar da azim ve gayretle çabalayanlar her türlü sonucu elde ederler. Bu güzel insanlarda evde durdukları yerde Allah cc sevgisi ile çabalamışlar ve inanın başarılı olmuşlar. Ayşe ana ise Hikmet ve Muhittin kardeşlerin öz anneleridir. 25 yıl önce eşi vefat etmiş O günden bu güne dişini tırnağına takarak evlatlarına hakkı ile bakmış bir anne o, onu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.

Kardeşlerin bütün bakımını ilerleyen yaşına rağmen Ayşe ana yapmaya devam ediyor. Ancak sadece yatırıp kaldırmak ta zorluk çekiyor. Evlerinden Emribil Maruf yapıyorlar Hikmet abi yıllardır okuduğu eserlerden edindiği bilgi ile eve gelenlere, Muhittin abi de elleri sağlam iken kurduğu İnternet sitesi aracılığı ile aslında cenab-ı Allah’n tüm müminlere emrettiği (Emribil Maruf Nehiyai Münker ) İyiliği emrediyor kötülükten men ediyorlar. Günümüz ikiyüzlü, hilekâr, çıkarcı, menfaatperest insanlarından bunalmışken Yaşamları boyunca her zaman ve her koşulda kişisel hırs ve çıkarları uğruna toplumsal çıkarları göz ardı eden vicdanı engelliler ile birlikte yan yana yaşar iken Hikmet abi, Muhittin Abi ve Cennet Anası Ayşe anagibi insanların varlığı içimizi ferahlatıyor ve bize insan olduğumuzu hatırlatıyor öğle değil mi değerli okurlar. Allah cc bu abilerimizi ve annemizi başımızdan eksik etmesin

Yorum Yazın