Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği’nin 18-21 Ekim 2017 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirdiği Uluslararası katılımlı XIV. Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Kongresi ve X. Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi’ne katılan Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Kliniği ve Çocuk Yoğun Bakım Kliniği ödüllerle döndü. Yine aynı günlerde Antalya’da gerçekleştirilen 27. Ulusal Böbrek Hastalıkları, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireliği Kongresi’nde de SBÜ Tepecik EAH hemşireleri hazır bulundu.

8 Sözel Bildiri 23 Poster Bildirisi…
SBÜ Tepecik EAH, çocuk hastaların yaşama tutunması ve sekelsiz (hasarsız) iyileşmesinde katkının hedeflendiği “Uluslararası Katılımlı XIV. Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Kongresi ve X. Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi’ne; 8 sözel bildiri ve 23 poster bildirisi ile katıldı. Doç. Dr. Murat Anıl 4 kurs konuşması ve kongre kapsamında 4 konuşma, Prof. Dr. Ayşe Berna Anıl 3 kurs konuşması ve 2 kongre konuşması, Çocuk Acil Sorumlu Hemşiresi Sema Kaplan 2 kongre konuşması, Çocuk Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Mücella Arı 1 kongre konuşması ve Çocuk Acil Eğitim Hemşiresi Nazike Özbay 1 kongre konuşması ile katıldı. Bu bildiriler ulusal nitelikte bir kongrede tüm sözel bildirilerin %15’ini ve tüm poster bildirilerinin %8’ini oluştururken Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği alanında sözel bildiride Hemşire Buket Bayram ikincilik ve Çocuk Acil Tıp alanında Doç. Dr. Murat Anıl üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Tepecik EAH’nin temsil edildiği diğer bir kongre ise “27. Ulusal Böbrek Hastalıkları, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireliği Kongresi” oldu. 18-22 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Kongrede düzenleme kurulunda, poster değerlendirme komisyonunda, periton diyalizi hemşireliği kursunda kurs koordinatörlüğü ve oturum başkanlıklarında Tepecik EAH’nden hemşire Sevginar Şentürk, “Hemşirelik ve Yenilikler” oturumunda “Sağlıkta Teknolojinin Yeri ve Bakıma Dokunuşu” konusunda ise Hemşire Ayşe Atak panelist olarak görev aldı.

Hastane Yöneticisinden Teşekkür Belgesi…
SBÜ Tepecik EAH Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, kongrelerde hastaneyi başarılı bir şekilde temsil eden doktor ve hemşirelere teşekkür belgesi takdim ederek “Hastanedeki bilimsel çalışmaların sayısı verilen hizmet kalitesini de doğrudan etkiliyor. Bölgenin en büyük ve iş yoğunluğu en fazla olan hastanemizde görevlerinin yanı sıra bilimsel çalışmalara da vakit ayıran çalışanlarımızı kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Yorum Yazın