Tepecik Hastanesi’nde 23 Nisan 5. Çocuk Şenliği Coşkuyla Kutlandı…

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Tepecik Hastanesi Çocuk Şenliği” gerçekleştirildi.

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Tepecik Hastanesi Çocuk Şenliği, tedavi gören ve muayene olmak için hastaneye gelen çocuklarla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Hastanenin sosyal servis çalışanlarının organize ettiği ve çok sayıda gönüllü kuruluşun destek verdiği çocuk şenliğinde hastane bahçesi Özyiğit Oyuncak’ın katkılarıyla süslendi. Böbrek hastası çocuklardan oluşan “Gülen Böbrek Çocuk Korosu” şarkılar söyledi.

Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut “Hastanemizde gelenekselleşen, coşkuyla kutladığımız 23 Nisan şenliği bizim için çok kıymetli, Parlementer demokrasinin başladığı 23 Nisan tarihini çocuklara armağan eden kahraman asker, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Ayrıca çocuklara bayram armağan eden bir ülke olmanın da gururunu taşıyoruz. Bizi yıllardır destekleyen kurumlar giderek büyüyorlar. Destekleri için bütün katılımcılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Gazikent ilkokulu 3-D ve 3-E sınıfı öğrencileri,

Çimentaş Ortaokulu ve Gaziemir Helen Doron Anaokulu öğrencileri çocuklara destek olmak için folklör gösterisi yaptı.

Öğretmen Erhan Çoşkuner önderliğinde gösteri yapan İyi Burnaz İlkokulu İzci Grubu, şenliğe katılamayan onkoloji hastaları için de bahçede yürüyüş yaparak servislerdeki çocukları selamladı. Türk Kızılayı Karşıyaka Şubesi Kızılay kumbaraları dağıtırken Cemerkent Ekipmanları AŞ. ise zeka oyunları dağıttı. Kutlamada Pastacılar ve Fırıncılar Derneği’nin çocuklar için özel olarak hazırladığı 23 Nisan pastası kesildi.

Gaziemir Human Arts Academy Etüt ten gönüllüler,

Maske yapım atölyesinden maskçılar Palyaço gösterileriyle Kanserle Dans Derneği ve Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği’nin de çeşitli etkinlikleriyle gün boyu eğlenen çocuklar 23 Nisan sevincini aileleri ve hastane çalışanlarıyla birlikte yaşadı.

Şenlik boyunca çocuklarla yakından ilgilen Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut şenliğin sonunda organizasyon ekibi ve etkinliğe destek veren gönüllülere teşekkür belgesi takdim etti.

DSC_9079 DSC_9117 DSC_9147 DSC_9207 DSC_9281

Yorum Yazın