Tepecik EAH’nde Ebe Öğrenciler 600 Bebeği Giydiriyor…
Ege Üniversitesi’nin 60. Yılında “Ebe Öğrenciler 600 Bebeği Giydiriyor” isimli sosyal sorumluluk projesi, Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki teslim töreni ile hayata geçirildi.
Tepecik EAH Konferans Salonu’nda gerçekleşen zıbın ve bebek kıyafetlerinin teslim törenine, Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Tufan, öğretim üyeleri ile Ebelik Bölümü Öğrencileri, Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Uzm. Hemşire Esma Çelik ve projeye destek veren hayırseverler katıldı.
Proje Koordinatörü ve Ege Üniversitesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Aytül Hadımlı ve Tepecik EAH Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Uzm. Hemşire Esma Çelik’in yaptığı açılış konuşmasının ardından ebelik mesleğinin anlam ve önemine değinen Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut “Bizim hastanemiz bölgenin en fakir ve ihtiyaç sahibi olan insanların yaşadığı bir bölgede yer alıyor. Türkiye’nin her yerinden hasta alıyoruz ve mültecilerin en fazla olduğu yerde hizmet veriyoruz. Bebeklerine bir zıbını bile alamayanlar var. Kendi personellerimizin de “görünmezler” diye bir projesi var ve sizin gibi gizli gizli bebek malzemeleri temin ediyorlar. Onlar da bizim kahramanlarımız. Projenizin temelinde sosyal farkındalık projesi olmasından öte, bizim mesleğimizin özünde olan insan sevgisi var. Bu anlamda çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. İyi ki böyle bir proje yapmışsınız, düşünmüşsünüz ve iyi ki böyle hocalarınız var çok şanslısınız. Teşekkür ediyorum.” dedi.
Topluma hizmet uygulamalarına ve hayırseverlerle birlikte kurumsal işbirliğinin önemine değinen Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Tufan ise “Topluma hizmet uygulamaları, vatandaşlık adına toplumsal duyarlılığı sağlamak, farkında olmak, kendinden başkalarının da ihtiyacı olduğunu bilmek, bunu özümsemek ve yardım etmektir. 2. Sınıf öğrencilerimiz de bu farkındalığı gösterebilmek için çıktıkları bu yolda daha önce hiç yapılmayan, ebelerimizden başka kimsenin aklına gelmeyecek bir projeye imza attılar. “Zıbın verip bebeği giydirmek”… Öğrencilerimiz projelerini başarıyla tamamlayıp kurumsal alana taşıyarak bugün toplanan zıbın, bez ve ısıtmalı battaniyelerin teslimini gerçekleştirdiler. Projenin örnek olmasını diliyor ve daha çok ihtiyacı olan kişilere ulaşılmasını temenni ediyorum. Başta öğrencilerimiz ve bizlere desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimiz olmak üzere, öğrencilerimize destek vererek kapılarını açan Tepecik EAH Yönetimine çok teşekkür ediyorum “dedi.
 
Parmak İzlerimiz Dokunduğumuz Hayatlardan Hiçbir Zaman Kaybolmaz…
Bu güzel projeyi hayata geçirmekte büyük çaba sarf eden Ebelik Bölümü 2. Sınıf öğrencileri adına konuşan Ayşenur Yağcı “Ege Üniversitesinin 60. yılında –Ebe Öğrenciler 600 Bebeği Giydiriyor- başlıklı projemizi değerli hocalarımızla birlikte tamamladık. Amacımız yeni doğanların eşit şartlar altında doğmalarını sağlamak. Hedefimiz 600 yeni doğana battaniye, zıbın ve iki adet bebek bezi temin edilmesiydi ve bu biz bu hedefi ikiye katladık. 1200 battaniye, zıbın ve 2616 adet bebek bezini bugün teslim ettik. Mutlu son olmasın, mutluluk sonsuz olsundedik. Parmak izlerimiz dokunduğumuz hayatlardan hiçbir zaman kaybolmaz. Gerçekten bu projeye destek veren herkese ve uzattığımız elimizi geri çevirmeyen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne çok teşekkür ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum “dedi.
Tören projede emeği geçen ve destek veren kuruşlara teşekkür takdimi sonrası verilen kokteyl ile son buldu.
RB3A3631 RB3A3672 RB3A3812 RB3A3855

Yorum Yazın