foto_ foto_2

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Ortaokulu, bu yıl yapılan TEOG sınavında büyük bir başarıya imza atarak iki öğrencisiyle Türkiye 1’inciliği elde etti.

Türkiye genelinde 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığı TEOG sınavına 258 öğrencisi ile giren Nevvar Salih İşgören Ortaokulu öğrencilerinden Fatma Gülfem Uğraş ve Gökçe Başduran, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldular.

Önceki yıllarda da çeşitli başarılarla adından söz ettiren Gaziemir Nevvar Salih İşgören Ortaokulu, öğrencilerinin bu derecesiyle İzmir il ortalamasının da üzerinde bir başarı elde etti. Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Özgür Kaplan, “İki öğrencimiz 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak büyük bir başarı göstermiştir. Bu başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Bunun yanında bir diğer iki öğrencimiz 119 net, dört öğrencimiz 118 net, altı öğrencimiz 117 net, altı öğrencimiz 116 net, on beş öğrencimiz de 115 net yaparak başarıyı perçinlediler. Hepsiyle gurur duyuyorum” dedi. Kaplan, bu başarının özverili bir kadronun ve sistemli bir çalışmanın ürünü olduğunu da belirtti.

KAYMAKAM DÖNMEZ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ USMAN’DAN TEBRİK

Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman, Nevvar Salih İşgören Ortaokulunu başarılarından dolayı ziyaret ederek, öğrencileri, velilerini ve Okul Müdürü Özgür Kaplan’ı kutladılar. Türkiye birincisi olan öğrencileri plaket ve birer çeyrek altınla ödüllendiren Kaymakam Dönmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Usman, öğrencilere başarı dileklerini ilettiler. Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman, ilçe genelinde 8 öğrencinin TEOG’da 120 sorunun tamamını doğru cevapladığını belirterek, “Bu öğrencilerimizden 6‘ sı özel okuldan olup, diğer 2 öğrencimiz Gaziemir Nevvar Salih İşgören Ortaokulunun öğrencisidir’’ dedi.

Yorum Yazın