Türkiye emekli astsubaylar derneği, yılda bir gün de olsa kendilerini özel hissetmeleri, hayatlarını adadıkları mesleklerinin, meslektaşlarının bağlılığını, kendilerine olan güvenlerin artırılmasını ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak amacıyla, derneğin kuruluş günü olan 17 Ekim tarihini “ astsubaylar günü” olarak kutlamaktadır.

Mesleki dayanışma; ortak değerleri, mutlulukları paylaşmaktır, , dayanışma “ben” i silmek, “biz” i yazabilmektir.

Temad olarak, ülke geneline yayılmış, dinamik ve katılımcı örgüt yapımızla, meslektaşlarımızın haklarını savunmakla birlikte, içinde yaşadığımız toplumun her türlü sorunu ile ilgilenen, demokratik bir sivil toplum kuruluşu olarak gayret içerisindeyiz.

Profesyonel askerliği seçmiş olan bizlerin tek amacı, yaşadığımız coğrafyada dil, din, ırk, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin bir arada huzur içinde yaşayabilmek, Türkiye cumhuriyetinin kurucusu gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı korumak, kollamak ve gelecek nesillere aktarabilmektir.

Ülkemizin huzur ve güvenini, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan yıkıcı ve bölücü terör örgütleri ile iç ve dış mihraklar unutmamalıdırlar ki, laik, demokratik hukuk devletinin yılmaz Savunucuları olarak bizleri her zaman karşılarında bulacaklardır.

“birlikte Türkiye’yiz” sloganı ile yurdumuzun her köşesinde çalışanı, emeklisi ve yurt genelinde 97 şubesi, olmak üzere ailelerimizle birlikte büyük bir topluluğu oluşturan bizler, sadece ve sadece adalet, eşitlik ve saygı çerçevesinde kamu yararına dernek olmanın üzerimize yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz..

Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken,, başta milli mücadelemizin lideri gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı için canını ortaya koymuş bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor,

şu anda ülkemizin geleceği için gerek ülke sınırları içinde gerekse ülke sınırları dışında her türlü terör oluşumu ile mücadele etmekte olan ordumuza başarılar diliyoruz.

Çalışan ve emekli tüm astsubaylarımızın 17 Ekim astsubaylar günü kutlu olsun.

Ayhan Aksoy

Yorum Yazın