Sinema ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez, 2. Abdülhamid Han’ı merkezine alan “Usta” isimli tiyatro oyunuyla 27 Şubat’ta Torbalı’da sahne alacak. Oyun ,Sultan 2. Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi konu ediniyor.
2. Abdülhamid Han’ı merkezine alan “Usta” isimli tiyatro oyunu, sinema ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in canlandırmasıyla 27 Şubat’ta Torbalı’da sahne alacak. Sultan 2. Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi konu edinen oyun, 81 ilde 100 gösterim hedefliyor. Salı akşamı saat 20.00’de Belediye Kültür Merkezinde Torbalılılar tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek “Usta”nın, Torbalı’da birçok eseri bulunan Sultan 2.Abdülhamid Han’ın vefatının 100. yılı olması nedeniyle büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Torbalı’nın tarihinde Sultan 2. Abdülhamit Han’ın çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “O dönemde ilçeye kazandırılan okul, cami, askerlik şubesi, hipodrom gibi kamu binalarına bakacak olursak Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Torbalı’nın gelişmeye son derece müsait bir yer olduğunu bir asır öncesinden görmüş olduğunu anlıyoruz. Onun döneminde Torbalı’ya verilen önem sayesinde ilçemiz bugünkü seviyesine ulaşabilmiştir. Torbalı’nın Sultan 2. Abdülhamit’e ayrı bir sempatisi olmasının temelinde de bu gerçek yatıyor. Bu anlamda Sultan 2. Abdülhamit Han’ın hayatını konu edinen tiyatro oyununa ev sahipliği yapmaktan da büyük onur duyuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı 27 Şubat Salı akşamı sahnelenecek olan bu güzel tiyatro oyununa bekliyoruz” dedi.

Yorum Yazın