Yerel basında Menderes Çakaltepe Mahallemizin moloz döküm sahası olarak belirlenmesini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Daha önceden Sarnıç ‘ta bulunan sözüm ona döküm sahasının çöplük haline geldiği, bölge halkının yoğun şikayetleri ve çevre sağlığını olumsuz etkilemesi üzerine yerinin değiştirilip, tarım arazilerinin tam ortasına yapılması hem halkımızı tedirgin etmiş hem de Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın Menderesimize verdiği değeri gözler önüne sermiştir. Aynı mega projenin bir diğer mimarı da Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dır. Kendi ilçesi sınırları içindeki, çöp yığınlarıyla harmanlanmış moloz atık sahasını neden bölgenin en verimli topraklarının bulunduğu Menderes havzasına uygun görmüştür. Tarım ve hayvancılığın bölgedeki merkezi konumundaki ilçemiz birilerinin gözünde çöp sahası mıdır? Menderesin bir evladı olarak soruyorum?
1- Çakaltepe Mahallemiz kaderine mi terk ediliyor?
2- Tarım arazilerinin yoğun olduğu bölgemizde moloz döküm sahası kurulması fikrine onay verdiğinizde vicdanınız sızlamadı mı?
3- Menderes Belediye Başkanlığına aday olurken bu projeden bahsetmemiştiniz. Yoksa Menderesli hemşehrilerimize sürpriz olan büyük projelerinizden biri de bu muydu?
4- Çakaltepe de ikamet eden hemşehrilerimiz kapılarının önünden geçen moloz ve çöp kamyonlarını görünce sizin Menderesimiz kent vizyonuna sahip örnek bir Belediye Başkanı olduğunuzu sorgulamayacak mı?

“Herşey güzel olacak” sloganıyla çıktığınız bu yolun sonu karanlık sayın Başkan. Geç olmadan ve bu yanlış politikanız sayesinde Menderesli Hemşehrilerimiz zarar görmeden önce, aklınızı başınıza alın ve döküm sahası projenizi iptal edin. Tarım ve Orman Bakanlığımızın 11 Kasım 2019 da 11 Milyon Fidan projesine sayılı günler kala, bölgemizi taş yığınları ve çöp dağlarıyla değersiz ve elverişsiz hale getirmekten vazgeçin.

Yorum Yazın