”Acımız büyük, Menderes ilçemizin akciğerleri yanıyor” 

AK Parti menderes ilçe başkanı Süleyman Artçı 2 gündür devam eden büyük yangının yaşandığı Menderes’in köylerinde vatandaşlarla buluşarak sorunlarını dinledi.

Karabağlar Trazlı mahallesinden başlayıp Menderes’in orman alanı içerisindeki bulunan köylerini tehdit etmeye devam eden ve birçok maddi hasarın yaşanmasına neden olan yangın kısmen devam ediyor.

‪Karabağlar-Tırazlı Köyü yakınlarındaki orman yangını şiddetli rüzgar sebebiyle henüz kontrol altına alınamadı. 90 km/saat şiddetindeki rüzgar, ekiplerimizin çalışmasını zorlaştırıyor. 8 helikopter, 40’ı aşkın arazöz ve çok sayıda personelle yangına müdahale sürüyor.

Tarım ve orman bakanı Bekir Pakdemirli’nin yakından takip ettiği ve sürekli gözetim altında tutulan yangın bölgesinde AK Parti menderes ilçe başkanı Süleyman artçı da, yangın bölgesindeki köyleri dolaşarak vatandaşların yanında oldu. Yaşanan Yangını değerlendirdi Süleyman Artçı yaptığı açıklamada büyük bir felaket yaşıyoruz akciğerlerimiz oksijenimiz yanıyor dedi

Allah vatanımızı milletimizi böyle büyük felaketlerden korusun.Umuyoruz bir sabotaj değildir. Zira böyle bir ihtimal bizi ve insanlığı daha fazla üzer. insanlık dışı bir şey, vicdansızlık ve merhametsizlik bu kadar olamaz.şayet böyle bir durum var ise insanlığından nasibini alamamış kişiler olarak değerlendirebilirim.

Zira yangın bölgesinde yaşayan binlerce  canlı,  ekili arazi ve her şeyden daha da önemlisi doğal hayat yanıyor. binlerce ekolojik yaşam içerisinde hayatını sürdüren canlıların yandığını görmek çok acı verici.unutmayalım böyle bir vicdansızlığı insan olan yapamaz bakanlığımız ve ilgili birimler bütün ekiplerimizle yangın bölgesinde yangının söndürülmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz.

Her zaman Vatandaşlarımızın yanındayız. onların yaşadığı sıkıntılar bizim sıkıntılarımız.  iki gündür sabaha kadar uymuyoruz  yangının kısmen kontrol altına alınmış olmasına rağmen yer yer devam etmesi bizi üzüyor. inşallah ekiplerimizin büyük Gayret ve çabalarıyla    yangın söndürülecek ve yaralarımızı saracağız yanan ormanlık alan kısa zamanda inşallah tekrar fidan dikilerek   daha iyi korunacak ve tekrar doğal yaşam orada hayat bulacak. bütün vatandaşlarımıza ve yangından etkilenen mahallelerimizde geçmiş olsun diyorum

 

Yorum Yazın