Karşıyaka Belediyesi tarafından geçen yıl kurulan su topu takımının minik oyuncuları, şampiyonluk için ilk sınavı Gaziantep’te verecek. Üç gün sürecek turnuvada mücadele edecek olan U-12 sporcuları, başarılı olurlarsa mayıs ayındaki finallere katılmaya hak kazanacak.
Karşıyaka’nın ilk yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu hizmete açarak su sporları için önemli bir destek sağlayan Karşıyaka Belediyesi, belediyenin Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde geçen yıl kurduğu su topu takımında da ilk meyveleri toplamaya başladı. Belediyenin U-12 kategorisinde yarışan minik sporcuları, Gaziantep’teki grup müsabakalarına katıldı. 1 Şubat’a kadar sürecek olan turnuvada onlarca farklı takım yarışacak. Başarılı olan 8 takım 25-27 Mayıs tarihlerindeki Final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.
Yıldızlar yetişiyor
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hem sporculara hem de halkımıza hizmet vermek için açtığımız havuzumuzda bir yandan da geleceğin yıldızlarını, şampiyonlarını yetiştiriyoruz. Bu hedefle kurduğumuz Karşıyaka Belediyesi Su Topu Takımımız, inanıyorum ki Gaziantep’te kentimizi başarıyla temsil edecek ve her şartta gurur kaynağımız olacaktır. Popüler sporların yanı sıra alternatif dallara da yatırım yapmaya, her yaşta ve her branşta sporu desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yazın