Asgari ücret 2022 zammıyla ilgili son dakika haberleri peş peşe geliyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret maaş zammıyla ilgili yüksek bir zam yapılacağı sözünü verirken “Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir netice olacak” dedi. Diğer yandan Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret zammını belirlemek için ilk kez toplandı. Bakan Bilgin de konuyla ilgili anket sonuçlarını açıkladı. Buna göre işçiler asgari ücretin 3750-4000 lira işveren de 3500-3750 lira arasında olmasını istedi. İşte 2022 zamlı maaşlarla ilgili son dakika gelişmeleri

SON DAKİKA: Asgari ücret 2022 zammında peş peşe açıklamalar! Asgari ücrette büyük maaş artışı yolda

Son dakika haberler… işveren, hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret zammını belirlemek için ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işçi ve işverenin asgari ücret beklentisine yönelik anketin sonuçlarını açıkladı. İşçiler asgari ücretin 3750-4000 lira arasında, işveren de 3500-3750 lira arasında olmasını istedi. Bakan Bilgin, “Enflasyonun ya da ekonomideki dalgalanmaların karşısında emeği koruyacağız. İş verimliliğini artıran bir rakamda buluşacağımızı düşünüyorum” dedi.

SON DAKİKA: Asgari ücret 2022 zammında peş peşe açıklamalar! Asgari ücrette büyük maaş artışı yolda

SON DAKİKA | ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN İKİNCİ TOPLANTININ TARİHİ BELLİ OLDU

Doğrudan 8 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak bütün vatandaşları ilgilendiren asgari ücreti belirleme çalışmalarında resmi süreç dün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda işveren tarafını TİSK işçi tarafını da Türk-İş temsil ediyor. İkinci toplantı 7 Aralık’ta Türk-İş, üçüncü toplantı da 9 Aralık’ta TİSK’te ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Taraflar görüşmelerin dört oturumda tamamlanması konusunda hemfikir.