Covid-19 nedeniyle “Evde kal” çağrısının yapıldığı ilk günden itibaren, sokaklarda yaşayan canlarımızın aç kalmaması için İzmir Valimiz Erol Ayyıldız’ın öncülüğünde İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Hayvan Severler Derneği, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile birlikte İzmir’in 30 ilçesinde sokak hayvanları düzenli olarak beslenmektedir.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı bu hafta sonunda sokak hayvanlarının beslenme işlemlerine hız verildi. İlçelerimizin tamamında hayvanların herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına ilçe personellerimiz, veteriner hekimlerimiz, hayvan severler sokak sokak gezerek beslenmeyen hayvan bırakmadı.

İzmir’de 30 ilçede yürüttüğümüz çalışmalarda “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyası kapsamında mama desteğinde bulunan mama sektörü temsilcilerine, il ve ilçe müdürlüklerine mama bağışında bulunan hayvan severlere ve dağıtımda canla başla görev alan Vefa ekiplerine, veteriner hekimlerimize, sokak hayvanlarının beslenmesine bizzat katılım sağlayan Kiraz, Bergama, Kınık ve Aliağa Belediye Başkanlarımıza, Kaymakamlıklarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Sağlığımız için evde kalmaya devam etmemiz gereken bu süreçte sokaklarda yaşayan canlarımızın sağlığı ve beslenmeleri için İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak 30 ilçemizde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Yorum Yazın