Salgın ekonomik etkileri bakımından dünya ülkelerinde farklı neticeler oluşturmuştur. Ülkemizde etkilerin minimumlara çekilebilmesi için kamu banka kredileri verilmektedir. Buna ek olarak özel bankaların destek çalışmaları da işin içine dahil edilmiştir. Üstelik salgın yüzünden kredi başvurusunda da temininde de alternatif uygulamalar işin içine dahil edilmiştir.

Şimdi ATM Giderek 50 Bin TL Kadar Para Alabilirsiniz

10 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi almak, Kredi taksitlerini 3 ila 6 ay arasında ertelemek, Artan, azalan, sabit miktarları ödeme planları hazırlamak, Düşük faiz oranlarından yararlanmak gibi avantajlar elde edilebilmektedir.

Banka politikaları değişken olduğu için her banka üzerinden ayrı araştırmaların yapılması da önerilmektedir. ATM’ler Hizmet Sistemlerini Güncelledi Banka kredi başvuru yöntemleri salgın kapsamında online sistemler üzerinden ayarlanmıştır. Ancak özellikle ilk dönemlerde başvurudan sonra son adımlar için şubelere gidilmesi gerekmiştir. Bu sistem son güncellemelerle birlikte ortadan kalkmıştır. Tabi halen belli istisnalar bulunmaktadır. Ancak banka şubeleri salgın şartlarına adapte olduğu için şubelere gitmek ilk zamanki kadar tehlikeli değildir. Şubelere gitmeyen vatandaşlar kredi onaylarını aldıktan sonra çektikleri krediyi hesaplarına aktarabilmektedir. Kısa süre içerisinde hesaplara gönderilen kredilerin kullanımı ATM’ler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Zaman fark etmeksizin ATM çekimleri 50 bin TL’ye kadar çıkarılabilmektedir. Artık Bankaya Gitmeden Kredi Çekmek Mümkün Vatandaşların bankaya gitmeden kredi çekmek için online sistemleri kullanmaları gerekmektedir. Artık hem kamu bankalarında hem de özel bankalarda internet bankacılık işlemleri gelişmiş şekilde sunulmaktadır. Bu sayede vatandaşlar istedikleri kredi sistemlerine; İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilmektedir.