Sigaraya Elveda hayata yeniden merhaba dediler…

Gaziemir İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ısrarlı bir şekilde yürüttüğü sigarayı bıraktırma kampanyası kapsamında sigara tiryakileri sigarayı bırakarak hayata yeniden merhaba dediler.

Sigarayı dışla hayata yeniden başla sloganıyla Yürütülen çalışmalarda İlçe Sağlık Müdürlüğü sigara bıraktırma birimi ısrarlı bir şekilde sigara tiryakilerine yardımcı olarak sigarayı bırakmalarını sağladılar.

Sigarayı bırakan vatandaşlara Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve İlçe Sağlık Müdürü Sunay Yılmaz teşekkür belgelerini sundu.

İlçe Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen ”sigarayı dışla hayata yeniden başla kampanyasında’ sigarayı bırakan vatandaşlar Sigarayı nasıl bıraktıklarını ve hayata yeniden nasıl başladıklarının hikayelerini anlattılar. Sigarayı bırakan vatandaşlar Keşke hiç başlamamış olsaydık. arkadaş kırmamak arkadaşların teklifleri sigara içmekte en önemli etken .bir kere yak yine bırakırsın gibi aldatıcı ve bırakılan sigaranın yeniden başlanmasında önemli etkenler, bunlara dikkat edilmesi gerekiyor, diyerek uyarılarda bulundular .sigarayı bıraktık hayata  yeniden başladık yeniden doğmuş gibiyiz yediğimiz içtiğimiz her şeyden farklı lezzet ve tad almaya başladık beden sağlımız yerine geldi şimdi  sağlıklı Yaşamaya çalışıyoruz düzenli uyuyoruz sağlıklı besleniyoruz. bir daha asla diyerek duygularını ifade ettiler.

programda İlçe Sağlık Müdürü Sunay Yılmaz yürütülen kampanyanın ısrarlı bir şekilde devam ettiğini iyi sonuçlar aldıklarını , vatandaşların er zaman İlçe Sağlık Müdürlüğüne müracaat ederek sigarayı bırakmaları konusunda kendilerinden yardım alabileceklerini  ifade etti .

programın sonunda sigarayı bırakanlara Gaziemir ilçe Kaymakamı Yaşar Dönmez ve İlçe Sağlık Müdürü Sunay Yılmaz tarafından teşekkür belgeleri verildi

Yorum Yazın