İzmir’in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutulunca havasızlıktan hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin için ailesi lokma döktürdü.
Geçtiğimiz ay kreşe giderken okul servisinde uyuyup kalan ve serviste unutulan Alperen Sakin, hava alamamış ve hayatını kaybetmişti. Türkiye’yi yasa boğan olayın ardında hukuk mücadelesi başlatan Alperen’in acılı ailesi, evlatlarının ruhu için lokma döktürdü.
Çiğli Kasaplar Meydanı’nda yapılan lokma dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi göstererek, Alperen’in ruhu için dualar okudu.
"İhmali olan kim varsa gereken cezayı alsın"
Oğlunun ölümünde ihmali olanların gerekli cezayı almasını dileyen baba Serkan Sakin, “Alperenimizin ruhunun hayrına lokma döktürüyoruz. Allah bizim yanımızda olan ve olamayan kardeşlerimizden, bu işte emek veren herkesten razı olsun. Allah bütün ailelerin çocuklarına uzun ömürler versin. Kimse böyle bir acı inşallah bir daha yaşamaz. Bütün milletimizden istediğimiz, bizden dualarınızı eksik etmeyin. Kanunlarımızdan beklentilerimiz zaten belli. Bu olayda ihmali olan kim varsa, hepsinin gereken cezayı almasını emsal teşkil etmesi anlamında istiyoruz” dedi.

Yorum Yazın