Yaklaşık 20 güne yaklaşan bir süredir tüm Türkiye’nin gündemine bomba gibi yerleşen seri katil Atalay Filiz’in Ödemiş’te olduğu söylentileri dün akşam Ödemiş merkezinde gerçekleştirilen yoğun emniyet uygulamasıyla birlikte, halk arasında en çok konuşulan konuların başında yer almaya başladı.

Söylentilere göre bir vatandaşa adres soran Atalay Filiz’in daha sonra kayıplara karıştığı ve Ödemiş Emniyeti’nin de yoğun bir şekilde Filiz’i yakalamak adına operasyon ve uygulamalar gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Konuyu derinlemesine araştıran Cephe Gazetesi ekibi; Atalay Filiz’in Ödemiş’te olmadığı bilgisine bizzat Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği yetkililerinden eriştiler. Asayiş Büro’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Kentimizde asayişin ve huzurun korunması adına rutin uygulamalarımız ve kontrollerimiz sürmektedir. Bunun yanı sıra merkezimize gelen her ihbara eşit düzeyde önem vererek değerlendiriyor, gerekli çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ödemiş halkının huzuru için çalışıyoruz. Ve Ödemişlilere gönül rahatlığıyla Atalay Filiz’in kentimizde olmadığını söyleyebiliyoruz. Konu ile alakalı olarak ihbarlar aldığımız doğrudur. Ancak, ihbarları değerlendirdiğimizde tüm ihbarların asılsız olduğunu gözlemliyoruz. Kent halkımız rahat olsunlar. Tekrarlıyoruz, malum şahıs Ödemiş’te değildir.”

Türkiye’nin Gündemine Oturan Atalay Filiz Kimdir?

Atalay Filiz’in babası İlhan Filiz, eski askeri pilot. 12 Haziran 1992’de o dönem yüzbaşı olan İlhan Filiz, Üsteğmen Murat Yıldırım ile birlikte F-16 savaş uçağıyla Ege Denizi üzerinde devriye uçuşu yaparken 2 Yunan uçağıyla it dalaşına girmişti. Yunan f-15 C uçaklarından biri, peşindeki İlhan Filiz’den kurtulmak için denize doğru dik inişe geçmiş, ancak manevrayı tamamlayamayarak denize çakılmıştı. Olayda Yunan pilot hayatını kaybetmişti.

Başarılı bir öğrencilik dönemi geçiren ve Galatasaray Lisesi’ni dereceyle bitiren Atalay Filiz, ODTÜ Biyoloji Bölümü doktora öğrencisi.

Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı, Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın, TÜBİTAK’ta mühendis olan oğlu, 24 yaşındaki Göktuğ Demirarslan ile 23 yaşındaki Rus Elena Radchikova’yı öldürdüğü ortaya çıktı.

Ankara’da Eryaman Atakent Mahallesi Vadi Sitesi önünde, çocukluk arkadaşı Demirarslan’ı öldüren Atalay Kılıç’ın olay günü kadın elbisesi ve başörtü taktığı iddia edildi.

Atalay Filiz’in 2010 senesinde Göktuğ Demirarslan’la Erasmus için Fransa’ya gittiği öğrenildi.

Paris’te Rus Olga Seregina ile tanışarak sevgili oldu. Seregina, arkadaşı Elena Radchikova’yı sevgisi Atalay Filiz ve Göktuğ Demirarslan’la tanıştırdı. Aralay Filiz’in gönlü Radchikova’ya kaydı, ancak karşılık bulamadı.

Göktuğ Demirarslan, Elena Radchikova ile çıkmaya başlayınca 2 arkadaşın arası bozuldu.İkilinin arasını yaptığı iddia edilen Olga Seregina, 2011 yılında, esrarengiz şekilde ortadan kayboldu.

Dereceyle bitirdiği Galatasaray Lisesi’ndeki öğretmeni, Atalay Filiz’i, “Çok zeki bir çocuktu. Okulu dereceyle bitirdi. O kadar zeki ve yetenekli bir öğrenciydi ki onu ıssız bir ormana bıraksanız bile orada ağaç kabuğu, yiyerek hayata tutunabilindi.” şeklinde tanımladı.

thumbnail_574fccf9c03c0e59dc7472c3

Yorum Yazın