İKİ FARKLI ANLAYIŞ 2 FARKLI SONUÇ

AK PARTİLİ menderes Belediye başkanı Bülent soyludan şehitlere saygı CHP Gaziemir belediye başkanı Şenol’dan duyarsızlık

Menderes belediye başkanı Bülent SOYLU şehit haberlerini alır almaz eğlence ve konserlerini hemen iptal etti

yatay-1jpg-1445203077capture-20160519-092551

Menderes Belediyesi olarak Cuma günü gerçekleştireceğimiz Çiçek Festivalimiz, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşanan terör olayı nedeniyle iptal edilmiştir.Menderes Belediyesi olarak yaşanan terör olayını kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

ÖTE YANDAN

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın katıldığı Gaziemir’de düzenlenen etkinlik öncesinde kriz çıktı.

Parti Meclis Üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız’ın başkanlığını yaptığı Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Derneği’nin  (SESADER) Gaziemir Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirdiği “Küresel Siyaset Denkleminde Türkiye’nin Yeri” isimli panel için İzmir’e gelen Öztürk partililer tarafından karşılandı.

capture-20160519-092551

Panelin başlamasına kısa süre kala salona gelen İl Başkanı Alaattin Yüksel, toplantı odasında bugün şehitlerin olduğunu, bunun için belediyelerin duyarlılık gösterdiğini dile getirdi. Yüksel, orada bulunan başkanlara “etkinlikleri iptal ettiniz mi” diye sordu. Başkanlar, şehitler nedeniyle kutlama, eğlence ve konserlerin bulunduğu tüm programların aksıya alındığını söyledi. Bu sırada orada bulunan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol 19 Mayıs kutlamaları ve Havacılık Bilim Şenliği kapsamında düzenlenen Gülşen konserini iptal etmeyeceğini söyledi.

Yüksel ise, “Başkan biz tüm yerlere gerekenleri söyledik, belediye başkanları kararlarını alıyor ve programları iptal ediyor. Sen neden iptal etmiyorsun. Gerekirse yazı gönderirim. Resmi yazı ile il başkanlığı olarak uyarıda bulunurum” dedi. Başkan Şenol da bu kez, “Bizim kutlamalarımızı engellemek istiyorlar. Önemli gün ve etkinlikleri hep iptal ediyoruz. Hükümet bilinçli yapıyor. Orada çıkıp öyle bir konuşma yapacağım ki herkesi coşturacağım” diye konuştu. Duruma sinirlenen Yüksel, bu kez ses tonunu yükseltirken, “Ben de yazıyı gönderirim. Bu konseri de o zaman yap bakalım” ifadelerini kullandı.Fatih YAPAR/EGEDESONSÖZ

 

Gaziemir belediye başkanı Şenol’un şehitler ile ilgili duyarsızlığı ve tartışması ilk değil

Geçtiğimiz ay İzmir Pomaklar derneği başkanı İsmail kar ile yaptığı tartışmada başkan Kar’a ”sen dağda ölen pkk lı lar için vicdanın sızlamıyor mu” diye sormuş dernek başkanı kar ben vatanıma askerime vatandaşıma kurşun sıkakanlar için vicdanım sızlamaz cevabı üzerine tartışma yaşanmıştı

KADIN KOLLARI BAŞKANI BAYILDI
Taraflar, toplantı odasında yaşanan krizin ardından salona geçerken bu kez salonda yeterli kalabalığın bulunmaması nedeniyle kriz çıktı. Genel başkan yardımcısının katıldığı bir programda sadece yüz kişinin yer alması bu kez Başkan Şenol’u öfkelendirdi. Şenol, salonun sorumlusu olarak ilçe örgütünü gösterirken Kadın Kolları Başkanı Bengü Sayköse’ye çıkıştı. Sayköse’ye, “Parti örgütü nerede, kadınlar neden burada yok. Ya burayı doldurun ya da sizi görevden aldırırım” diyen Şenol’un bağırması üzerine Sayköse dışarı çıktı.  Dışarıda sinir krizi geçiren Söyköse, baygınlık geçirdi. Yanındakiler tarafından arabayla hastaneye götürülen Sayköse’ye doktorlar müdahale etti.

Birçok olayın ardından salonda panel başladı ve konuşmacılar daha sonra yerlerini aldı.  Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz ve beraberindeki konuşmacılar panelin konusuna uygun konuşmalar yaptı. Toplantıya gerilimli başlayan İl Başkanı Yüksel, 20 dakika kaldığı salondan ayrıldı. Konuşmalar devam ederken İlçe Başkanı Umut Tekin’in salona geldiği ve salona girmeden Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile kulis odasında görüştüğü öğrenildi. İkilinin burada da kısa süreli tartıştığı belirtilirken iki isim de ayrı ayrı salonlardan ayrıldı. Yılmaz’a, etkinlik boyunca paneli düzenleyen PM Üyesi Prof. Dr. Yıldız ile birlikte PM Üyesi Sevda Erdan Kılıç eşlik etti.

Öte yandan, Gaziemir Belediyesi akşam gerçekleştirilecek olan Gülşen konserini olayların ardından iptal etti.

Yorum Yazın