İnsanı ve doğasıyla Ege’nin en büyülü ilçelerinden biri olan Selçuk’ta hem öğretip, hem eğlendiren yaz kursları başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz kurslarını başlatmaya hazırlanan Selçuk Belediyesi, tüm hazırlıklarını tamamlayarak, kurslar için kayıtları başlattı. Son başvuru tarihinin 30 Haziran olduğu kursların 01 Temmuz 2016 tarihinde başlayacağı bildirildi.

Yaz aylarının vazgeçilmez ilçelerinden biri olan Selçuk’ta Yaz Kurslarını açmaya hazırlanan Selçuk Belediyesi, bu kapsamda; Yüzme kursu, Pilates, Resim Kursu, Görsel Sanat ve Tasarım, Karakalem Teknikleri, Renkli Resim Teknikleri, Akrilik Quilling (Kağıt Telkari), Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları, Gitar, Klarnet, Bağlama, Ney, Yetişkin Korosu ve Çocuk Korosu kurslarını açıyor.

Sanat ve spor çocukların gelişiminde çok önemlidir

Her türlü kültür ve sanat faaliyetlerine aralıksız devam eden Selçuk Belediyesinin Yaz Kursları için başvuru kayıtlarının başladığını belirten yetkililer, kayıtların 30 Hazirana kadar Selçuk Belediyesi Hizmet Masasında devam edeceğini kaydettiler.

Belediyenin en önemli misyonlarından biri olan Kültür ve sanat hizmetlerine aralıksız devam ettiklerini belirten Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, gençlerin motivasyonunu artırmaya yönelik hem öğretip, hem de eğlendirecek olan kursların tüm katılımcıların düşünce düzeyini yükselteceğine ve bu kursların oldukça verimli olacağına inandığını kaydetti. Sanatın ve sporun insanların, özellikle çocukların gelişiminde çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Bakıcı, “Sanat ve spor sevgiyi, saygıyı, estetiği, güzelliği, güzel olan ne varsa kısacası yaşamın güzelliğini yansıtır. Düşüncenin özgürleşmesine, sanatın güçlenmesine ve toplumun gelişmesine öncülük eder” diyerek; bu kapsamda Selçuk Belediyesi olarak bu tür kültür ve sanat hizmetlerinin devam edeceğini kaydetti.

Yorum Yazın