Forum Bornova, Alzheimer hastalığı konusunda farkındalığı artırmak hedefiyle şeker pastalarıyla hastalığın anlatıldığı sergiye ev sahipliği yaptı.
Türkiye’de binlerce kişi ile yakınının mücadele ettiği ve çağın en önemli sorunlarından biri olan Alzheimer’a şeker sanatçılarının koleksiyonu ile dikkat çekildi. Forum Bornova, Alzheimer hastalarına ve yakınlarına destek olmak ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla İzmir Şeker Sanatçıları ve Alzheimer Derneği İzmir Şubesi işbirliğiyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. 5IZ ekibinin öncülüğünde 11 pasta tasarımcısı, kendi gözlerinden Alzheimer’ı anlatan eserlerle Alzheimer Farkındalık Haftası kapsamında hastaların ve yakınlarının sorunlarına dikkat çekti. Yurt içi ve yurt dışında ses getiren koleksiyon, Alzheimer hastalarının aileleri tarafından da oldukça etkileyici bulundu.
Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şube Başkanı Dr. Nil Tekin, Alzheimer hastalığındaki bilincin ve dayanışmanın geliştirilmesi amacıyla kutlanan Dünya Alzheimer Günü kapsamında İzmir olarak çeşitli etkinliklere imza attıklarını söyledi. Dr. Tekin, hastalığa karşı farkındalığın artması adına ’İzmir unutmadı’ etkinlikleri yaptıklarını ve bu bağlamda da bir sergi açtıklarını belirtti.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın