Şehzadeler Belediyesi, 11 personel ve 7 aracını orman yangınlarının olduğu Marmaris ve Milas bölgelerinde görev almak üzere Orman Genel Müdürlüğü emrine verdi. Ekipler, yangınlara müdahale etmek için yola çıkarken, bölgeye su ve gıda yardımı da gönderildi.

 

Ülkemiz son dönemde yaşanan orman yangınları ile topyekün bir mücadele verirken, bu mücadeleye Şehzadeler Belediyesi de personel ve araçları ile dahil oldu.  Şehzadeler Belediyesi, 11 personel ve 7 aracını orman yangınlarının olduğu Marmaris ve Milas bölgelerinde görev almak üzere Orman Genel Müdürlüğü emrine verdi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Ülkemizin çeşitli noktalarında son dönemde çıkan orman yangınları hepimizi son derece üzmüştür.  Yangınların başladığı ilk günden itibaren Şehzadeler Belediyesi olarak,  yetkililer ile irtibat halinde olduk ve sahip olduğumuz imkanları bildirerek,  bize bir görev düşmesi halinde personelimiz ve araçlarımız ile göreve hazır olduğumuzu ilettik.  Yapılan değerlendirme neticesinde araçlarımız ve personellerimize ihtiyaç olduğu belirtildi. 

11 personelimiz, 1 dozer, 2 su tankeri, 2 arazi aracı, 1 kamyon ve 1 çekiciden oluşan araçlarımızı Milas ve Marmaris bölgelerinde alacakları görev için Orman Genel Müdürlüğü emrine verdik. Ekiplerimiz hazırlıklarını yaparak yola çıktılar. Rabbim bölgede can siperane görev yapan tüm ekiplerin yardımcısı olsun. Ülkemizde çıkan yangınların en kısa sürede son bulması en büyük temennimizdir.” şeklinde konuştu.  Yola çıkan Şehzadeler Belediyesi ekipleri,  yangın bölgesine su ve gıda yardımları da götürdü.